Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Akvizice srbského výrobce nápojů Knjaz Miloš dokončena

22. srpen 2019  České nápoje   komentáře (0)  608 x

Mattoni 1873 prostřednictvím své společnosti Karlovarské minerální vody (KMV), a PepsiCo, Inc. (PepsiCo) prostřednictvím své společnosti Frito-Lay Trading Company (Europe) dnes v Bělehradě dokončily akvizici 100% podílu v srbském výrobci minerální vody a nealkoholických nápojů Knjaz Miloš od Mid Europa Partners, formou společného podniku (joint venture).

Akvizice srbského výrobce nápojů Knjaz Miloš dokončenaAkvizice srbského výrobce nápojů Knjaz Miloš dokončena

Transakce, kterou schválil příslušný antimonopolní úřad, zahrnuje prodej výrobních aktiv Knjaz Miloš v Srbsku včetně jeho značek jako je Knjaz Miloš, Aqua Viva, Guarana a ReMix Knjaz, Tube, Gusto.

Společnost Knjaz Miloš se sídlem v srbském Aranđelovaci je s více než 200letou historií největším výrobcem minerálních vod a energetických nápojů na srbském trhu.

PepsiCo, globální potravinářská a nápojová společnost působící ve více než 200 zemích a oblastech světa, a Mattoni 1873, největší distributor nealkoholických nápojů ve střední Evropě, spolu ve střední Evropě vybudovaly dobře fungující obchodní vztahy. V České republice, Maďarsku, Slovensku a Bulharsku je Mattoni 1873 výhradním výrobcem a distributorem nápojového portfolia PepsiCo, zároveň distribuuje pochutiny PepsiCo v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

„Začlenění firmy Knjaz Miloš do skupiny Mattoni 1873 poskytne firmě možnost dalšího růstu a zákazníkům a zaměstnancům stabilitu. Propojením portfolií Mattoni 1873 a Knjaz Miloš nabídneme všem našim spotřebitelům a zákazníkům skvělé služby,“ říká Alessandro Pasquale, generální ředitel Mattoni 1873.

„V posledních letech byla spolupráce mezi PepsiCo a Mattoni 1873 velmi úspěšná
a díky této transakci vidíme významný potenciál pro růst a rozšíření naší přítomnosti. Jsme rádi, že můžeme na této nové cestě partnersky spolupracovat s Mattoni 1873“, uvedl
Christophe Guille, GM Senior Vice President PepsiCo Central Europe, Greater Balkans & DACH.

„Knjaz Miloš průběžně inovuje výrobky i jejich balení, aby posílil své vedoucí postavení v kategoriích vod a nápojů. Nové a znovuoživené značky společnosti razí cestu v přímé digitální komunikaci s mladšími spotřebiteli. Díky tomuto inovativnímu růstu společnost během doby ve vlastnictví Mid Europa vyrostla více než dvojnásobně. Přejeme vedení Knjaze Miloše, aby úspěšně pokračovalo dál společně s Mattoni 1873 a PepsiCo,” dodal Robert Knorr, Co-Managing Partner společnosti Mid Europa Partners.

„Zlepšením všech aspektů výkonu našeho podnikání za posledních několik let jsme z firmy Knjaz Miloš udělali respektovanou společnost evropského nápojového průmyslu. Těšíme se na budoucí propojení s předními značkami, což vnímáme jako důkaz našeho úspěchu,“ řekl Miloš Stojisavljević, generální ředitel Knjaz Miloš.

Mattoni 1873 tak pokračuje v akvizičním růstu do evropských zemí. Od roku 2008 vlastní 100% podíl v rakouské firmě Waldquelle Kobersdorf. V roce 2015 ovládla Kékkúti Ásványvíz a Szentkirályi Ásványvíz, dva vedoucí výrobce balené vody v Maďarsku. V roce 2017 přidala do svého portfolia společnost Quandrant Beverages JSC, oficiálního výrobce nealko nápojů PepsiCo v Bulharsku. V roce 2018 pak získala licenci a podniky firmy PepsiCo v ČR, Slovensku a Maďarsku.

Knjaz Miloš – srbský lídr s 200letou tradicí

Společnost Knjaz Miloš se sídlem v Aranđelovaci v centrálním Srbsku se pyšní tradicí sahající do roku 1811 a je největším výrobcem minerální vody v regionu bývalé Jugoslávie.

Knjaz Miloš je dlouhodobým lídrem trhu se silným a inovativním portfoliem. Zahrnuje přírodní perlivou minerální vodu KNJAZ MILOŠ, přírodní nesycenou minerální vodu AQUA VIVA, energetický nápoj GUARANA, osvěžující nealkoholický nápoj REMIX KNJAZ a džusy GUSTO a GOLF. Firma Knjaz Miloš zaměstnává Srbsku na 800 pracovníků.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist