Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Coca-Cola podpoří České Švýcarsko půl milionem

8. srpen 2022  České nápoje   komentáře (0)  843 x

Coca-Cola se bude podílet na obnově Národního parku České Švýcarsko částkou 500 000 korun. Současně již průběžně poskytuje pitný režim pro hasičské záchranné složky, které v místě bojují s ohnivým živlem.

Coca-Cola již tradičně pomáhá v místech přírodních a humanitárních katastrof. Forma pomoci bývá nejčastěji finanční i materiální. Ne jinak tomu je i v případě ohněm zasaženého Národního parku České Švýcarsko. Coca-Cola chce svou pomocí přispět k obnově a ochraně tohoto unikátního přírodního regionu.

„Partnerství s dosahem je jednou z hodnot naší firmy, proto je pro nás zcela samozřejmé, že tento ohněm zasažený panenský kus přírody chceme ochránit. Jsme v úzkém kontaktu s vedením Národního parku a společně koordinujeme nejvhodnější způsob pomoci. Do uhašení požáru budeme pravidelně poskytovat pitný režim pro zasahující záchranné složky. Až budou následně známé přesné rozsahy škod, jsme připraveni materiálně i finančně pomoci s obnovou území národní parku,“ vysvětluje Jan Turek, ředitel řízení dodavatelského řetězce Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. O přesné podobě pomoci rozhodnou aktuální potřeby vedení Národního parku. Může se jednat o nákup a následnou výsadbu stromů, obnovu turistické infrastruktury či podporu lokálních samospráv. Na obnově parku se chtějí osobně podílet i sami zaměstnanci společnosti Coca-Cola, a to v roli dobrovolníků při úklidu a obnově zasaženého území.

Hasičský záchranný sbor bojuje s ohnivým živlem již týden.  „Podle aktuálních údajů zasáhl oheň zhruba osminu rozlohy národního parku. Na řadu míst se dostaneme až v okamžiku, kdy bude oheň zcela uhašen a teprve poté zjistíme jaké jsou reálné škody. Velmi si vážíme podpory ze strany společnosti Coca-Cola a věříme, že i díky této pomoci bude možné v co nejkratší době obnovit co nejvíce zasažených míst,“ říká Pavel Benda, ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko.

„Je pro nás zcela přirozené pomáhat k obnově v místech zasažených přírodní katastrofou, ne jinak tomu bylo v loňském roce po tornádu na jižní Moravě. Chceme pomoci k ochraně přírody a k obnově tohoto jedinečného území,” dodává Veronika Němcová, ředitelka vnějších vztahů a udržitelnosti společnosti Coca-Cola ČR/SR.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist