Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Mattoni Grand Drink vyhrál po 11 letech Čech

7. květen 2024  České nápoje   komentáře (0)  210 x

Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2024 již zná svého vítěze, po jedenácti letech se jím opět stal český reprezentant. Martin Vogeltanz s koktejlem Nature před mezinárodní odbornou porotou vybojoval vítězství nad 18 špičkovými barmany z celého světa. Kromě titulu mistra světa získal také finanční odměnu 10 000 dolarů. Vítězný koktejl Nature bude i v nabídce Mattoni barů na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.

Mattoni Grand Drink vyhrál po 11 letech ČechMattoni Grand Drink vyhrál po 11 letech Čech

Světové finále barmanské soutěže Mattoni Grand Drink 2024 proběhlo v sobotu 4. května v rámci zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech. Na náplavce u hotelu Thermal se o mistrovský titul utkalo devatenáct špičkových barmanů z celého světa včetně exotických zemí, jako Macao či Uruguay. Program barmanského mistrovství světa oživil moderátor Libor Bouček a jedinečná bubenická show v?podání známého uskupení Wild Sticks.

Soutěžící barmani měli za úkol namíchat originální nealkoholický koktejl, jenž musí být snadno připravitelný, splňovat kritéria zdravého a moderního nízkoenergetického míchaného drinku, a to v časovém limitu 6 minut. Nedílnou součástí každého soutěžního koktejlu je minerální voda Mattoni, pro kterou jsou Karlovy Vary domovem. „Díky vyváženému obsahu minerálů a své jedinečné chuti je Mattoni, oficiální voda Mezinárodní barmanské asociace, vynikajícím základem každého koktejlu. A i letošní 25. ročník Mattoni Grand Drink, který opět představil mnoho originálních kombinací a neotřelých chutí, je toho důkazem. Je skvělé, že jsme díky soutěži mohli nejen podpořit barmany ze všech koutů světa v tvorbě nealkoholických koktejlů, ale také jim představit překrásné místo, odkud Mattoni pochází,“ říká Barbora Gavendová, brand strategy manažerka Mattoni.

Teprve potřetí v pětadvacetileté historii soutěže zvítězil český reprezentant. Martin Vogeltanz zabodoval s koktejlem Nature, který kromě minerální vody Mattoni obsahuje i netradiční ingredience, jako je fresh z trávy či libeček. „Barmanských soutěží se účastním už patnáct let, a když jsem připravoval tenhle koktejl, manželka mi řekla, že jí konečně jeden drink ode mě chutná. Myslím si, že to pro mě bude nezapomenutelný koktejl a samozřejmě nezapomenutelný den. Jsem moc rád, že se mi to povedlo,“ řekl čerstvý mistr světa.

Vítěze vybírala odborná porota složená z prezidentů jednotlivých členských států Mezinárodní barmanské asociace IBA pod vedením ředitele soutěže a hlavního komisaře Radka Poláčka. Při hodnocení soutěžících kladla důraz hlavně na chuťovou harmonii, atraktivnost vzhledu a inovaci každého koktejlu. „Letošní ročník soutěže potvrdil aktuální trend v oblasti nealkoholických koktejlů, a tím je minimalismus. Soutěžící často používali jednoduché a čisté produkty, a díky tomu bylo v soutěži asi rekordní množství čirých nebo jen lehce zabarvených koktejlů. Zároveň se začaly objevovat i velmi inovativní ingredience, které drinkům dodaly opravdu netradiční chutě. Právě na to správně vsadil i Martin Vogeltanz, který ve svém koktejlu předvedl perfektní spojení minimalismu a netradičních ingrediencí jako je libeček a fresh z trávy, který jsem sám v žádném jiném koktejlu ještě neochutnal,“ doplnil prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský.

Nealkoholické drinky se stávají stále větším trendem. Mattoni pracuje s profesionálními barmany na jejich tvorbě a propagaci již téměř třicet let. Soutěž Mattoni Grand Drink, na které spolupracuje s Českou i Světovou barmanskou asociací, se za dobu svého konání stala oficiálním mistrovstvím světa a jednou z nejuznávanějších barmanských soutěží na světě. Nealkoholické koktejly, které z ní vzejdou, běžně udávají celosvětové trendy a dlouhodobě dokazují, že i nealko drinky jsou chutné, originální i zábavné. Vybrané soutěžní koktejly z letošního ročníku soutěže Mattoni Grand Drink si návštěvníci Karlových Varů budou moci ochutnat i v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2024, který bude probíhat od 28. června do 6. července.

Výsledková listina Mattoni Grand Drink 2022:

1. místo Martin Vogeltanz, Česká republika, drink Nature: odměna 10 000 dolarů

2. místo Laur Ihermann, Estonsko, drink C?st Paris!: odměna 3 000 dolarů

3. místo Matthew Ayrey, Švýcarsko, drink Heidi: odměna 2 000 dolarů

Recept na vítězný koktejl Nature Martina Vogeltanze:

Ingredience:

  • Mattoni Grand perlivá
  • Gordon‘s 0,0% alcohol free 2,5 cl
  • Koldokol sirup Meduňka a heřmánek 1,5 cl
  • Paragon Timur Berry 1,5 cl
  • Fresh z trávy 1 cl
  • Libeček 1 lístek
  • Zástřik citronovou kůrou

Ozdoba: Citronová kůra, včelí pyl

Postup přípravy: Do shakeru nalijeme nealkoholický gin Gordon’s, cordial Paragon Timur Berry, sirup a fresh z trávy, přidáme lístek libečku, zasypeme ledem a pečlivě protřepeme. Přelijeme do sklenice s ledem, dolijeme perlivou Mattoni, promícháme, zastříkneme citronovou kůrou a ozdobíme.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist