Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Až polovině hospod hrozí, že po karanténě už neotevře

26. březen 2020  České nápoje   komentáře (0)  1529 x

Příštích několik týdnů může být pro českou gastronomii likvidační. Už teď některé restaurace zcela uzavřely svůj provoz, ostatní evidují pouze zlomek tržeb. Podle Igora Třeslín, šefa společnosti Storyous, hrozí, že po uvolnění karantény si nebudeme mít kam zajít ani na pivo a společenská kultura v Česku zcela vymizí.

Až polovině hospod hrozí, že po karanténě už neotevřeAž polovině hospod hrozí, že po karanténě už neotevře

Podniky potřebují pro záchranu pomoc státu i všech, kteří si teď mohou dovolit restaurace podpořit. Z více než 3 000 podniků, kterým dodáváme pokladní systémy, jich má teď otevřeno pouze 398, čili pouze 13 % a tržby se propadli  o 92 %. Současná situace je pro většinu gastro provozoven likvidační, i kdyby trvala jenom jeden měsíc. V gastru totiž operujete s mnohanásobně nižšími maržemi než v jiných odvětvích, a není proto prostor na tvorbu finanční rezervy,” komentuje současnou situaci Igor Třeslín, CEO společnosti Storyous, která restauracím dodává pokladní systémy a teď se snaží spolu s ostatními předními představiteli českého gastra pomoci podnikům přežít.

“Pro záchranu restaurací bude klíčové odpuštění odvodů za zaměstnance ze strany státu v řádu například dvou let. Podobně to dělá francouzská vláda pro začínající technologické společnosti věnující se vývoji a inovacím,” navrhuje Třeslín. “Českým hospodám by taky pomohlo zcela zrušit EET. Dle včerejšího vyjádření ministryně Schillerové není pro stát až tak důležitým nástrojem rozpočtu, ale gastru by jeho zrušení v mnohém ulevilo,” dodává Třeslín.

Objednávky online z domu, jídlo bezkontaktně v okénku
Podpořit hospody a restaurace může každý, pokud si objednají jídlo s sebou. Technologická společnost Storyous proto vytvořila web www.kde-se-najim.cz s mapou podniků, které jsou i nyní otevřené a nabízejí možnost vzít si jídlo či pití s sebou. Z webu bude možné přímo objednat jídlo u konkrétní restaurace, zaplatit online kartou a jídlo si jenom vyzvednout ve výdejním okénku.

Kde se najim v mobilu

Podobně jako web www.kde-se-najim.cz bude fungovat i aplikace pro objednání jídla k vyzvednutí. Brzy bude dostupná na App Store i Google Play pod účtem Storyous. Kdokoliv si ji jednoduše stáhne do mobilu a aplikace vyhledá restaurace v okolí, které nabízejí možnost vyzvednout si jídlo s sebou. Jako host si už jenom vyberete položku z menu, zaplatíte kartou skrze aplikaci a vyzvednete si jídlo ve výdejním okénku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist