Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

E-shop Storyous spojuje restaurace s místními výrobci

31. květen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1051 x

Společnost Storyous spustila e-shop, který propojuje restaurace s místními dodavateli. Skrze platformu Storyous Market odběratelé pořídí zboží za velkoobchodní ceny a levněji než u konkurence. Zapojily se první desítky výrobců, nabízené produkty přitom sledují současné trendy. Platforma je příležitostí pro menší dodavatele, kterým dává možnost nastavit férovou cenu bez povinnosti dodávat vysoké objemy zboží. E-shop zatím funguje pro Prahu, lokality závozu se ale budou rozšiřovat.

E-shop Storyous spojuje restaurace s místními výrobciE-shop Storyous spojuje restaurace s místními výrobci

Storyous spouští e-shop s názvem Storyous Market, který je alternativou pro menší dodavatele. Právě pro ně je distribuce skrze velkoobchodní řetězce leckdy nedosažitelná, protože by museli dodávat velké objemy zboží a často také nadřadit kvantitu kvalitě. E-shop výrobce přímo propojuje s restauracemi, kavárnami, bistry, bary a pořadateli společenských akcí. Podniky si touto cestou mohou do kuchyně objednat kvalitnější suroviny z lokální produkce od desítek menších dodavatelů. Činí tak pohodlně v jednom kroku, stejně jako při odběru od velkých výrobců.

Českému zákazníkovi stále více záleží na kvalitě surovin. Pokud vyrazí do restaurace, nezajímá ho jen částka na účtence. Obsluha se stále častěji setkává s dotazy na původ surovin, ze kterých je menu připravováno. I kvůli ekologii roste zájem o lokální potraviny. Restaurace začínají chápat, že zákazník si za jídlo s příběhem rád připlatí. Je to sílící trend a my chceme podnikům usnadnit odpověď,” dodává Igor Třeslín, CEO Storyous.

Dosavadní praxe je taková, že zákazník navštěvuje velkoobchod, který má svou marži a cenu zboží zvedá i logistika. Ve Storyous Marketu podnik objednává přímo od výrobce, tedy u zdroje. Například u moštu tak má garantováno, že se jedná o místní produkt.

Naše zkušenost ukazuje, že je projekt příznivý právě pro malé dodavatele, kteří si tak mohou dovolit prodávat své zboží za fér ceny. Odpadá totiž mezičlánek v podobě velkoobchodů, které požadují plnění určitých dodávaných objemů a snaží se nakoupit co nejlevněji. Musí do ceny zahrnout svoji marži a mít jistotu, že je cena pro koncového odběratele stále zajímavá,” říká Jakub Mates, vedoucí projektu Storyous Market ze společnosti Storyous.

Do projektu se k dnešnímu dni zapojilo už 35 dodavatelů s více než 1000 položkami. Své produkty na Storyous Market nabízí například pivovar Falkenštejn, Veskle, Red Pig, Nemléko, Zázračná limonáda, Na břehu Rhôny nebo Bohemsca.

Nový e-shop jsme přivítali, je to pro nás příležitost nabízet trendy potraviny z místní produkce, a to za dobrou cenu. Už jsme objednávali řemeslná piva Falkenštejn či limonády Fentimans a zkušenost byla velmi dobrá,” uvedl Jakub Šimek z kavárny Riders Coffee.

Skladba produktů odráží aktuální trendy v gastronomii. Nechybí široká nabídka piva od lokálních pivovarů, cidery, produkty od místních farem či veganské produkty a nelihoviny.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist