Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Jarní detox jablečným octem

10. duben 2024  České nápoje   komentáře (0)  302 x

Mazanec, beránek, nádivka, bramborový salát… Velikonoce našemu tělu dokážou pořádně naložit. Zkuste mu po svátečním přejídání ulehčit a dopřejete mu pořádný restart. Na jaro, symbol nových začátků, se očista skvěle hodí. Výborným pomocníkem při detoxikaci vám může být kvalitní jablečný ocet, třeba ten od Živiny, který je nefiltrovaný a raw. Napomáhá totiž snižovat množství cukru v krvi, podporuje trávení a pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu.

Foto: Edita SchejbalováFoto: Edita Schejbalová

Konzumace jablečného octa může našemu tělu přinést nejrůznější zdravotní benefity. Jeho zastánci tvrdí, že pravidelné užívání pomáhá při hubnutí, zlepšuje trávení i pleť. Pozitivní účinky na snižování hladiny cukru v krvi dokonce potvrdily i některé vědecké studie.

Do každodenního jídelníčku ho lze jednoduše zařadit v zálivce do salátu nebo jako součást marinády. Ale pozor na výběr. Ne každý jablečný ocet v sobě zdraví prospěšné látky skrývá. „Jablečný ocet je jistě dobře známým pomocníkem v kuchyni. Pokud chceme sáhnout po tom nejlepším, vybírejme nefiltrovaný jablečný ocet, který obsahuje řadu prospěšných bakterií a enzymů,“ říká nutriční koučka Týna Skalická z instagramového projektu @tojidlo. Ideální je takový, který vznikl z přirozeného kvašení jablek, jejž nabízí například česká firma Živina. Jejich ocet vděčí právě přirozenému kvašení jablek za přírodní mateční kulturu, což je shluk tělu prospěšných mikroorganismů a enzymů.

Jako znovuzrození

Abyste z konzumace jablečného octa vytěžili maximum, můžete zkusit také octový detox. Každé ráno na lačno vypijte sklenku vody se lžící octa, stejný postup pak opakujte i večer. Lidské tělo se sice díky játrům, ledvinám i střevům detoxikuje samo, ale tato očistná kúra může velmi pozitivně podpořit jejich zdravou funkci. „Jablečný ocet obsahuje látky, jako je kyselina octová a mateční kultura, které mohou pomoci s regulací škodlivých bakterií, hladiny cukru v krvi i trávením. Některé studie naznačují, že může mít pozitivní vliv i na zdraví srdce,“ dodává nutriční koučka Týna Skalická.

K detoxu byste však měli přistupovat zodpovědně. Očista může – zvláště ze začátku – pro tělo představovat zátěž, což může vést k drobným obtížím, jako jsou průjem či nevolnost. Pokud trpíte zdravotními problémy, raději se před zahájením jarní očisty poraďte se svým lékařem. Ale proběhne-li vše, jak má, věřte, že se na konci budete cítit jako nový člověk.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist