Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

V Brně v Solniční otevírá nová restaurace

2. prosinec 2021  České nápoje   komentáře (0)  1297 x

Fenomén pivního Brna má další zastávku. Navzdory covidové situaci otevírá restaurace Na solnici v centru moravské metropole. Náklady na rekonstrukci podniku se vyšplhaly na 7 milionů korun. Otevření odsunula nejen pandemie, ale také rozsáhlé opravy ulice Solniční, kde mimo jiné bádali archeologové.

V Brně v Solniční otevírá nová restauraceV Brně v Solniční otevírá nová restaurace

„Covidová doba přinesla i nám spoustu starostí. Přesto jsme rádi, že můžeme restauraci otevřít alespoň pro očkované návštěvníky a v omezeném režimu do desíti hodin večer. Věříme, že to je dobrá zpráva pro všechny Brňany v obtížné době, která nedovoluje ani navštívit klasické vánoční trhy,“ uvedl provozní restaurace Martin Čech.

Restaurace Na solnici navazuje na jiný podnik ve stejném místě, jehož provoz byl ukončen v roce 2018. Skupina podnikatelů spojená s Pivovarem Dalešice, se následně pustila do rozsáhlé rekonstrukce. „Ta byla nakonec podstatně delší, než se předpokládalo. Dokončení odsunula jak covidová krize, tak rekonstrukce ulice Solniční, která započala v roce 2019 a byla dokončena až letos na podzim,“ uvedl Čech.

Přiznal zároveň, že termín otevření 1. prosince byl plánovaný dlouho dopředu. Tedy v době, kdy už majitelé ani nepředpokládali, že by se vzhled ke covidu mohl opakovat scénář z loňského roku. „Pro nás je to samozřejmě velká komplikace a návratnost investice se tak nutně prodlouží. Naší výhodou je kapitálově silné zázemí i propojení s dalešickým pivovarem,“ uvedl Čech.

Kromě dalešického piva, které v Brně už zdomácnělo, restaurace nabídne klasickou českou i mezinárodní kuchyní s poledním menu o 3 chodech. „V kuchyni, která je z části otevřená a host tak do ní může nahlédnout, budeme pracovat s kvalitními surovinami od místních dodavatelů. V budoucnu chceme připravovat i snídaně. Dělat budeme i vlastní uzené klobásy nebo zauzenou sekanou,“ dodal Čech.

Název restaurace odkazuje na ulici pojmenovanou už od konce 19. století podle někdejšího solního úřadu, který se v místě nacházel. V širším prostoru Solniční ulice bádali v uplynulých měsících také archeologové. Jedním z nejzajímavějších nálezů byly základy půlválcové bašty, vestavěné ve druhé polovině patnáctého století do severozápadního nároží parkánové hradby.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist