Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Vydejte se na výlet za Regionální potravinou

18. červenec 2018  České nápoje   komentáře (0)  1081 x

Krásný letní slunečný den vybízí k pobytu na čerstvém vzduchu. Rádi byste vyjeli na výlet, ale nemůžete se rozhodnout, kterým směrem vyrazit? Není třeba jezdit daleko. Krásné přírodní scenérie ke zhlédnutí nebo zajímavé akce, které stojí za účast, naleznete v každém kraji. S našimi tipy na výlet navíc potěšíte své chuťové pohárky.

Hostětínský moštHostětínský mošt

Krajinou rybníků se sladkým dezertem na cestu

Poblíž jihočeské Lomnice nad Lužnicí se rozprostírá národní přírodní rezervace Velký a Malý Tisý. Nasměřujte svou cestu do této největší rybniční rezervace v Česku, která je zároveň zapsána na seznamu UNESCO. Z Lomnice nad Lužnicí pochází také chlouba Pekařství MPM, Karamelový řez. Lehký karamelový dezert z kakaového piškotu zdobený opraženými burskými oříšky a přelitý karamelovou krustou letos získal ocenění Regionální potravina Jihočeského kraje. Výletníci, kteří by chtěli poznat také svět pod vodou, mohou v nedaleké Třeboni navštívit akvárium s expozicí sladkovodních ryb.

Gastrofestival láká na regionální speciality

V sobotu 11.8. zavítejte do Karlovy Studánky, kde se koná tradiční gastrofestival Jak šmakuje Moravskoslezsko. Díky své bohulibé myšlence, kterou je snaha o navrácení typických regionálních specialit do místních kuchyní, se akce těší velké oblibě. Pro milovníky dobrého jídla a pití je připraven den plný ochutnávek a kulinářské zábavy a nudit se nebudou ani nejmenší návštěvníci. Část programu je věnována slavnostnímu vyhlášení vítězů soutěže Regionální potravina Moravskoslezského kraje 2018. Na oceněných výrobcích si bude možné zároveň na místě pochutnat.

Ekologická vesnička a bio dobroty na Zlínsku

Při cestách Zlínským krajem zavítejte do Hostětína. Vesničku v srdci Bílých Karpat, proslulou svými ekologickými projekty, v minulosti navštívil i britský princ Charles. Prohlédnout si můžete kořenovou čističku vody, fotovoltaickou elektrárnu nebo třeba biomasovou výtopnu, ve které se topí odpadem z pokácených stromů i peckami ze švestek z přilehlých sadů. Právě z ovoce ze zdejších sadů vyrábí Moštárna Hostětín svůj Hostětínský mošt jablko & rakytník BIO, který se pyšní titulem Regionální potravina Zlínského kraje 2018. Nápoj z jablečného moštu a rakytníkové šťávy je skvělým osvěžením na cesty, díky šetrnému zpracování navíc s přirozeným obsah vlákniny a oleje.

Regionální potravina je ocenění, které již devátým rokem uděluje Ministerstvo zemědělství ČR jen těm opravdu nejlepším potravinám od malých a středních regionálních výrobců, kteří zvítězí v krajských soutěžích. Vítězné produkty mají tradiční českou recepturu a podíl místních surovin je minimálně 70 %. Čerstvost, dobrá chuť a kvalitní složení jsou charakteristickými rysy výrobků značky Regionální potravina.

Na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz najdete seznam všech držitelů, produktů či regionálních receptů. V interaktivním kalendáři jsou zaznamenány akce a veletrhy pro spotřebitele i výrobce.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist