Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Watedrop zbaví oceán plastových lahvích

21. prosinec 2020  České nápoje   komentáře (0)  2571 x

Watedrop spouští kampaň zaměřenou na udržitelnost. Po úspěšné reklamní kampani, která měla za cíl upozornit v první řadě na kvalitní pitný režim, se nyní ještě více věnuje udržitelnosti. Ve spolupráci s Plastic Bank za každé prodané 12ks balení mikrodrinků zbaví oceán jedné plastové lahve.

Watedrop zbaví oceán plastových lahvíchWatedrop zbaví oceán plastových lahvích

Plasty představují pro naše životní prostředí jednu z vážných hrozeb. Nápojový průmysl patří mezi velké producenty plastu především kvůli PET lahvím. Mnohem více se jich prodá, než se pak podaří zrecyklovat. Jeden z velkých gigantů nápojového průmyslu vyprodukuje ročně tři miliony tun, což je v přepočtu na lahve s objemem 500 ml cca pětina veškeré světové produkce. Společnost Waterdrop se dlouhodobě snaží množství plastů snižovat a motivovat k pití nápojů, které planetu plasty nezatíží. Nyní se stala partnerem nadace Plastic Bank, jejíž cílem je pomoc zbavit oceán plastových lahví a zároveň tím pomoci zlepšit životní úroveň sběračů. Díky příspěvkům za sběr se pak sběrači a jejich rodiny dostanou na Filipínách, Haiti nebo Indonésii k lepším potravinám, zdravotní péči nebo vzdělání, které jim poskytne lepší budoucnost.

Zákazníky bude na stránkách společnosti Waterdrop čekat kromě možnosti zapojit se koupí kapslí také video o životním prostředí i snaze minimalizovat produkci plastu. Kapsle waterdrop® podporují nejen v dodržování pitného režimu, ale mají i pozitivní dopad na odpadové hospodářství. V balení po dvanácti kapslích je množství recyklovatelného obalu nižší než u víčka od plastové lahve. Zároveň díky nízké převozní váze mikrodrinků snižují uhlíkovou stopu. Za 3 roky na trhu Waterdrop dokázal ušetřit až 30 milionů plastových lahví. Kapsle snižuje produkci odpadu o 98 % oproti klasické PET lahvi.  Rostliny se pěstují v režimu udržitelného hospodářství v rodinné firmě v Německu, nikoli na plantáži, a pro kompletaci papírových obalů se využívá pracovní síly v brněnské chráněné dílně. Ve výsledku tedy Waterdrop vyjme 4 krát více plastu než používá, což z něj dělá plastic positive společnost.

Už od prvního dne jsme se zavázali pracovat na lepším světě bez plastových lahví. Jsem pyšná, že pracuji ve společnosti, která si stále více uvědomuje důležitost zodpovědného chování k přírodě a krajině. V obchodním sektoru se objevuje stále více bezobalových obchodů, oděvní značky dávají důraz na recyklaci bavlněných oděvů a jejich znovu využití.  Firmy stále více vyhledávají lokální dodavatele a snižují tak CO2 produkovaný dopravou materiálů, mnohé se zapojují i do aktivity výsadeb stromů za ujeté kilometry. Stejně jako my,“ říká ředitelka společnosti Waterdrop pro Českou a Slovenskou republiku a Polsko Kateřina Navrátilová.

Pití kapslí waterdrop® tak může být nejen zábavné, zdravé, ale také pomůže k ochraně životního prostředí a snížení množství vyprodukovaných plastů. Každý tak může udělat první krok sám u sebe a vyměnit jednorázové plastové lahve za opakovaně použitelné lahve z borosilikátového sklad a slazené nápoje v PET lahvích pak za čistou vodu.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist