Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Chlebový someliér na Czech Food Expo

25. duben 2024  České nápoje   komentáře (0)  295 x

Od 9. do 12. května se českobudějovické výstaviště promění v pulzující centrum gastronomického dění. Město známé svou bohatou historií a kulturním dědictvím hostí druhý ročník veletrhu Czech Food Expo 2024, na který letos zavítá také chlebový someliér Stanislav Janíček.

Chlebový someliér na Czech Food ExpoChlebový someliér na Czech Food Expo

V rámci programu se návštěvníci mohou těšit na řadu kulinářských zážitků. Veletrh přitahuje vystavovatele z celé České republiky i zahraničí, kteří představí to nejlepší ze své nabídky. Jedním z vrcholů veletrhu bude účast Stanislava Janíčka, renomovaného chlebového someliéra, jehož expertiza v oblasti pekařství je široce uznávána. Janíček, jenž se věnuje nejen tradičnímu pekařství, ale i moderním trendům ve výrobě chleba a pečiva, obdržel za svou práci mnohá ocenění a je řadu let komisařem na nejrůznějších pekařských soutěžích.

„Czech Food Expo je skvělá platforma nejen pro prezentaci našich produktů, ale i pro výměnu zkušeností a nových nápadů. Je pro mě čest být součástí této události a těším se, že předvedu návštěvníkům kouzlo pravého umění pekařství,“ říká chlebový someliér Stanislav Janíček.

Kromě vystoupení Stanislava Janíčka nabídne veletrh také bohatý doprovodný program například v prostorách stanoviště Svazu pekařů a cukrářů ČR, kde se budou konat živé ukázky pekařské práce, prezentace nových technik a ochutnávky výrobků přímo od mistrů pekařů. „Návštěvníkům veletrhu chceme nabídnout jedinečnou příležitost blíže se seznámit s pekařinou, trendy v oboru, zbořit zažité mýty a nabídnout program nejen pro fachmany z oboru, ale pro každého, kdo má zájem o gastronomii a pekařinu. Také bychom rádi oslovili potenciální studenty pekařského řemesla a jejich rodiče,“ komentuje Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR.

Přehled vystoupení chlebového someliéra

Čtvrtek 9. 5. 2024

  • 16:45–17:15 Ručně vyráběné rohlíky a pletýnky

Pátek 10. 5. 2024

  • 12:00–12:30 Ručně vyráběné rohlíky a pletýnky
  • 15:00–15:30 Výroba domácích chodských koláčů

Sobota 11. 5. 2024

  • 12:00–12:30 Výroba domácích chodských koláčů
  • 16:45–17:15 Ručně vyráběné rohlíky a pletýnky

Neděle 12. 5. 2024

  • 10:45–11:15 Ručně vyráběné rohlíky a pletýnky
  • 15:00–15:30 Výroba domácích chodských koláčů

Czech Food Expo 2024 je nejen významnou událostí pro České Budějovice, ale i pro celý český pekárenský průmysl. Veletrh představuje platformu pro setkání odborníků, výměnu znalostí a zkušeností, a je zároveň svátkem pro všechny, kdo si potrpí na kvalitu a inovace nejen v oblasti jídla a pití.

Více informací na CZECH FOOD EXPO 2024 - Výstaviště České Budějovice (vcb.cz).

Chlebový someliér

Stanislav Janíček se pekařině věnuje již od svého dětství. V oboru působí 25 let a prošel přitom různými profesemi. Cílem projektu Chlebový someliér, který probíhá pod záštitou Svazu pekařů a cukrářů v ČR, je šířit povědomí o chlebu, pečivu a pekařině a předávat široké veřejnosti zajímavé informace z oboru. Klíčovým komunikačním kanálem jsou edukativní videa, jež jsou pravidelně zavěšována na webových stránkách projektu www.chlebovysomelier.cz a na sociálních sítích Facebook (Chlebový someliér), Instagram (chlebovy_somelier) a YouTube kanále (@Chlebovysomelier).

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist