Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Dny chleba se chystají v Pardubicích

7. červen 2023  České nápoje   komentáře (0)  850 x

Ve středu 14. června se uskuteční 29. ročník akce Dny chleba Pardubice, jejíž součástí je také prestižní národní soutěž Chléb roku 2023. Akce je určena pro pekařské odborníky z celé ČR a proběhne v prostorách výstaviště Ideon Pardubice. Slavnostní ceremoniál začne ve 14 hodin.

Dny chleba se chystají v PardubicíchDny chleba se chystají v Pardubicích

Národní soutěž Chléb roku je součástí akce Dny chleba Pardubice. Skládá se ze zahajovacího ceremoniálu, odborného semináře o nových trendech v oboru a na trhu, diskuse s odborníky a velké výstavy dodavatelů strojů, surovin či služeb do pekáren a galavečera s vyhlášením výsledků národní soutěže Chléb roku 2023.

Cílem naší celoroční soutěže je šíření povědomí o pekařském řemeslu a pomáhat pekařům s orientací v nových trendech a technologiích,“ říká Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR, a dodává: „Ocenění v soutěži je pro pekárny prestižní záležitostí a umožňuje jim propagaci jejich produktů směrem k zákazníkům.

V letošním roce se přihlásilo více než 80 soutěžních vzorků chleba z celé ČR. Soutěží se v pěti kategoriích: Chléb roku 900–1200 g, Chléb roku 500–800 g, Chléb bez hranic (volná kategorie speciálních chlebů), Novinka roku (chlebová novinka uvedená na trh) a Chléb mladých (hodnotí studenti SPŠPaS Pardubice). Vítězi využívají ochranné známky Chléb roku a Chléb vynikající kvality (vysoké hodnocení kvality).

Strategickým partnerem akce je již čtrnáctým rokem společnost Tesco Stores ČR, a. s. – chleby oceněné v soutěži budou prodávány v síti prodejen tohoto obchodního řetězce. „Chleba je tradiční součástí české kuchyně a je téměř v každém nákupním košíku našich zákazníků. Tesco je velkým podporovatelem pekařského řemesla, a proto jsem velmi rád, že jsme se letos již počtrnácté stali strategickým partnerem největší pekařské akce v České republice,“ říká Pavol Halász, produktový ředitel Tesco.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist