Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Hlasujte pro nejlepší novinku v rostlinných produktech

4. březen 2022  České nápoje   komentáře (0)  847 x

Už počtvrté v historii mají Češi možnost hlasovat v anketě o nejlepší Rostlinný produkt roku. Svého favorita mohou vybírat na webu projektu Rostlinně z celkem čtrnácti nominovaných výrobků, které se na pultech českých obchodů poprvé objevily v loňském roce. Kromě různých alternativ masných výrobků, jako jsou burgery, bezmasé kuličky nebo marinované kousky, mezi vybranými najdeme také rostlinnou zmrzlinu, pomazánky nebo kokosový jogurt. Organizátoři ankety upozorňují na rychle se rozšiřující sortiment rostlinných potravin.

Hlasujte pro nejlepší novinku v rostlinných produktechHlasujte pro nejlepší novinku v rostlinných produktech

O titul Rostlinný produkt roku 2021 budou se svými výrobky soutěžit známé potravinářské značky typu Rama, Hellmann’s nebo Ben and Jerry’s, zastoupena je však i ryze české firma Semix se svým ovesným fermentovaným dezertem nazvaným Ovsánek, který byl zvolen nejlepší novinkou roku 2021 v kategorii bezlaktózových potravin.

Obliba rostlinného stravování a s ní ruku v ruce i nabídka rostlinných produktů neustále roste. Podle dat z letošního února od výzkumné agentury InsightLab si až 70 % Čechů zkouší alespoň občas zpestřit svůj jídelníček rostlinnými alternativami masa, mléka nebo vajec. Podle průzkumu mají lidé největší zájem o rostlinné alternativy masa (30 %), následují alternativy mléka (22 %) a jiných mléčných produktů (17 %).

Neustále se zvyšující zájem o rostlinné alternativy masa a mléčných produktů pro nás není žádným překvapením. Poslední dva ročníky naší ankety Rostlinný produkt roku vyhrály právě alternativy masa. Loni to byl ManaBurger, předloni rostlinné mleté Next Level Hack z Lidlu. A úplně prvním historickým vítězem se stala zmrzlina Magnum Vegan,“ shrnuje výsledky ankety o nejoblíbenější rostlinný produkt projektová manažerka Rostlinně Lujza Demuthová.

O letošním vítězi se rozhodne 22. března, kdy se anketa na webových stránkách projektu Rostlinně uzavírá. Hlasování skončí o půlnoci a v následujících dnech pořadatelé vyhlásí vítěze.

Češi rostlinné alternativy do svého jídelníčku zařazují z nejrůznějších důvodů. Podle únorového průzkumu InsightLabu je pro 53 procent lidí hlavní motivací to, že jim rostlinné výrobky prostě chutnají. Dalšími nejčastějšími důvody jsou zdraví a ochrana zvířat.

Zvyšující se zájem o rostlinné produkty potvrzují i sami obchodníci, kteří se snaží, aby jejich nabídka byla každý rok o něco širší, a lépe tak vyhověli rostoucímu rostlinnému trendu.

Dělá nám radost, že naši zákazníci rostlinné produkty sami vyžadují a můžeme tak plnit jejich přání a zároveň podporovat udržitelnost. Uvědomujeme si, že rostlinné alternativy už dávno nekupují jen vegetariáni a vegani, a tak se snažíme nabízet takové produkty, které budou zajímavé pro všechny,“ uvádí Michal Vaňáček z Tesca.

O anketu Rostlinný produkt roku byl loni velký zájem. Hlasovalo v ní přes 8 500 lidí a podruhé v řadě anketu opanovaly rostlinné alternativy masa díky vítězství ManaBurgeru.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist