Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Maková bábovka

6. březen 2023  České nápoje   komentáře (0)  498 x

Makové buchty, makové záviny či škubánky s mákem. Slyšíte kouzelné slovíčko mák a začínáte bystřit? My vám ale dnes přinášíme úplně jiný recept! Je jednoduchý, rychlý, zdravý... a zároveň plný máku! Je jím nadýchaná maková bábovka, která jistě nadchne nejen milovníky této jedinečné české superpotraviny. Nadcházející skoro jarní víkendy sebou přináší po zimě tak potřebnou energii a elán do života, že by byla škoda je nevyžít k tomu, abyste si sami nebo s vašimi blízkými osladili život!

Maková bábovkaMaková bábovka

Už jste slyšeli o benefitech máku?

Mák – mnohými opěvovaný a milovaný, některými neoblíbený či dokonce nenáviděný. Co mu ale nemůže nikdo odepřít jsou jeho příznivé účinky na zdraví. A nebojte, o morfiu se zde nebavíme. Ve volně prodávaném máku jej totiž téměř jistě nenajdete. Odrůdy máku se dělí na mák potravinářský a farmaceutický a jak již název napovídá, potravinářský mák je určen právě do kuchyně. Navíc byste tuto skupinu alkaloidů nalezli pouze v zelených částech rostliny, a tudíž není opravdu důvod k obavám.

A co jsou tedy přední výhody máku? Ze všech rostlinných zdrojů obsahuje nejvyšší podíl vápníku a díky tomu může pomáhat předcházet osteoporóze. Zároveň může sloužit jako prevence kardiovaskulárních chorob a také jako podpora imunity. Rovněž se mu nezapřou jeho uklidňující účinky, a tím pádem i příznivý vliv na naši psychiku. Říká se totiž, že slouží jako prevence neuróz a zajišťuje duševní rovnováhu. I přese všechny tyto blahodárné účinky na něj ale mnozí často zapomínají. A to se přitom Česká republika řadí k jeho největším pěstitelům. Udělejte tedy něco nejen pro své zdraví ale i pro své chuťové pohárky a připravte si z této české superpotraviny něco dobrého. Třeba tuto naši makovou bábovku! Nadcházející před jarní dny totiž k pečení přímo vybízejí!

Mouky Babiččina volba jsou prostě Klasa

Mouky z portfolia Babiččina volba opět potvrdily, že kvalita je jejich prioritou. Na počátku tohoto roku totiž získaly Pšeničná mouka celozrnná a Žitná mouka celozrnná certifikaci Klasa a přidaly se tak k dalším sedmi moukám této značky, které označení Klasa na svých obalech již hrdě nosí. A co označení vlastně pro nás spotřebitele znamená? Klasa má spotřebitelům pomoci ve výběru těch

nejkvalitnějších produktů na trhu. V regálech se nachází tolik značek, že je pro běžného spotřebitele téměř nemožné si pročítat složení všech produktů a následně vyhodnocovat, který z nich je pro něj ten nejlepší. A právě od toho je tu označení Klasa, aby výběr usnadňovala. Je totiž udělováno pouze produktům, které zaručují svou kvalitu a jistou jedinečnost ve srovnání s ostatními dostupnými produkty na trhu. Má tedy nám, běžným uživatelům pomáhat v tom, abychom investovali peníze do skutečné kvality. Proto neuděláte chybu, když si z nově certifikovaných mouk upečete naši makovou bábovku.

Ingredience

 • 1 hrnek žitné celozrnné mouky Babiččina volba
 • 1 hrnek pšeničné celozrnné mouky Babiččina volba
 • 1 hrnek máku
 • 1 hrnek krupicového cukru
 • špetka soli
 • 1 kypřící prášek
 • 1 lžička jedlé sody
 • 3 vejce
 • ? hrnku rozpuštěného másla
 • 1 hrnek mléka
 • ? hrnku bílého jogurtu
 • Kůra a šťáva z jednoho citronu

Postup

V jedné nádobě smíchejte obě mouky, mák, cukr, sůl, kypřící prášek, jedlou sodu a citronovou kůru.

V jiné nádobě vyšlehejte vejce s mlékem a máslem. Poté přidejte i jogurt a citronovou šťávu.

Obě části smíchejte dohromady a utřete v hladké těsto.

Formu na bábovku vymažte olejem a vysypte hrubou moukou smíchanou s mákem v poměru 1:1.

Těsto vlijte do formy a poté bábovku pečte na 180 °C asi 45 minut nebo tak dlouho, dokud nebude hotová. To můžete vyzkoušet pomocí špejle.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist