Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pekař roku junior již po dvacáté šesté

18. březen 2024  České nápoje   komentáře (0)  315 x

Již 26. ročník soutěže Pekař roku junior se letos uskuteční ve dnech 19. a 20. března 2024 v Litomyšli v pekařském centru firmy Pfahnl Backmittel, spol. s r.o. Akci pořádá Svaz pekařů a cukrářů v ČR, jejím generálním partnerem je obchodní řetězec Albert. Letošní ročník se koná pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného.

Pekař roku junior již po dvacáté šestéPekař roku junior již po dvacáté šesté

Soutěžící studenty pekařských oborů čekají disciplíny příprava jemného pečiva (pletená a skládaná vánočka) a koláčů, pečení běžného rohlíku a v neposlední řadě pšenično-žitného konzumního chleba. Odborná porota bude hodnotit dovednosti, manuální zručnost, nápaditost a originalitu zpracování. Na vítěze soutěže čeká titul Pekař roku 2024 junior, pohár a zejména zájem pekařských firem o šikovného řemeslníka.

Soutěž Pekař roku junior pořádá Svaz pekařů a cukrářů v ČR. Svaz studenty pekařských oborů podporuje speciálním stipendiem, vydává odborné publikace a propaguje pekařský obor jako celek a zároveň propojuje potravinářské školy a učiliště s pekárnami a výrobní praxí.

„Podpora mladých talentů v našem oboru má zásadní význam nejen pro uchování tradice, ale i pro zajištění dynamického rozvoje tohoto odvětví v budoucnosti. Díky soutěžím, jako je Pekař roku junior, se Česká republika může pyšnit nejen bohatou historií, ale také světlou budoucností pekařského umění,“ říká Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR, a dodává: „Velmi nás těší, že naši soutěž letos zaštítil i ministr zemědělství Marek Výborný.“

Soutěž se koná také s podporou generálního partnera Albert Česká republika. „Těší nás, že jsme již šest let součástí soutěže mladých talentovaných pekařů. Dlouhodobě spolupracujeme se Svazem pekařů a cukrářů v ČR a odbornými školami jak ve výuce, tak i v praxi. Podpora pekařského řemesla je pro nás důležitá a jsme rádi, že takto můžeme přispívat k zachování tradice výroby českého pečiva. V Albertu nabízíme výrobky od desítek menších i větších pekáren, a ve velkých obchodech máme dokonce vlastní pekárenskou výrobu,“ vysvětluje Eva Mušínská, která se v Albertu stará o spolupráci s odbornými školami.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist