Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pekařina má budoucnost

17. květen 2024  České nápoje   komentáře (0)  299 x

V rámci veletrhu Czech Food Expo, který se konal od 9. do 12. května na prostorném výstavišti v srdci České republiky, se odehrávala řada událostí, které přitahovaly jak pozornost laické veřejnosti, tak odborníků z oboru. Jednou z nejvýraznějších atrakcí bylo stanoviště Svazu pekařů a cukrářů v ČR, které zažívalo nevídaný nával návštěvníků díky své unikátní koncepci – funkční miniatuře pekárny přímo na místě.

Pekařina má budoucnostPekařina má budoucnost

Stanislav Janíček, uznávaný chlebový someliér a jedna z klíčových postav tohoto projektu, se podílel na přípravě a realizaci tohoto ambiciózního podniku. „Naše snaha ukázat veřejnosti, jak pečlivá a náročná může být práce pekařů, se setkala s velkým uznáním. Nejenže jsme přilákali davy zvědavců, ale dokázali jsme oslovit i mladou generaci, která si možná nikdy neuvědomila, že pekařství může být i její životní cestou,“ sdělil Janíček.

V průběhu veletrhu byli návštěvníci svědky celého procesu výroby pečiva – od míchání těsta přes jeho kynutí až po konečné pečení ve speciálních pekárnách. Tato názorná ukázka umožnila lidem nejen vidět, ale i cítit a ochutnat čerstvé výrobky přímo z pece. Atmosféru umocňovala přítomnost známých osobností, jako byli ministr zemědělství Marek Výborný, oblíbená herečka Alice Bendová, cukrářka Mirka van Gils Slavíková nebo inovativní kuchař Ondřej Slanina, kteří svou návštěvou stanoviště vyjádřili podporu českému pekařskému průmyslu.

„Pekařina není pouze o tradici, ale i o inovacích a přizpůsobení se moderním trendům. Máme jedinečnou příležitost ukázat, že se jedná o dynamický obor se širokými možnostmi,“ zdůraznil Stanislav Janíček, když mluvil o budoucnosti pekařiny. Podle jeho slov je zásadní nejen zachovat tradiční metody, ale také přijímat nové technologie a trendy, jako jsou zdravější a alternativní druhy mouky nebo nové přístupy k fermentaci těsta.

„Odhodlání a vášeň, s kterými náš chlebový someliér Stanislav Janíček a jeho kolegové přistupují k pekařině, nenechává nikoho na pochybách, že náš obor skutečně má budoucnost. Jeho potenciál je neomezený, pokud půjdeme s dobou a budeme neustále inovovat a vzdělávat jak stávající, tak nové generace pekařů,“ dodává Bohumil Hlavatý, ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist