Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Rostlinným produktem roku se stal Camembert od Nurishh

30. březen 2022  České nápoje   komentáře (0)  600 x

Anketu o nejoblíbenější Rostlinný produkt roku 2021 ovládl Camembert značky Nurishh. Rostlinné alternativy mléčných výrobků letos v anketě obsadily první tři pozice a přerušily dominanci alternativ masa, které zvítězily v předchozích dvou letech. Růst zájmu o rostlinné alternativy mléčných výrobků potvrzují i nejnovější data agentury InsightLab. Podle nich mají lidé právě o ně největší zájem.

Rostlinným produktem roku se stal Camembert od NurishhRostlinným produktem roku se stal Camembert od Nurishh

Poptávka po rostlinných produktech roste každým rokem. Podle průzkumu agentury InsightLab z února letošního roku si až 70 procent Čechů zpestřuje jídelníček rostlinnými alternativami. Největší zájem je právě o alternativy mléka a dalších mléčných produktů (49 %), následují alternativy masa (30 %). Při nákupech Češi nejčastěji do regálů sahají po alternativách mléka (44 %), masa (36 %) a jogurtů (28 %).

Vzrůstající zájem o alternativy mléčných výrobků se odrazil i ve výsledcích letošní ankety o Rostlinný produkt roku. První místo obsadil rostlinný sýr Camembert od Nurishh, stříbrnou pozici uhájil fermentovaný dezert Ovsánek od společnosti Semix a na třetím místě skončil kokosový jogurt Ah z Albertu.

Nurishh Camembert Alternative je unikátní produkt v portfoliu společnosti Bel na českém trhu, proto nás velmi těší, že právě on získal toto ocenění. Vítězství v anketě rostlinný produkt roku 2021 je pro nás velká pocta a naplnění závazku naší společnosti přinášet zdravější a udržitelnější potraviny pro všechny. Tento náš závazek bereme vážně a i nadále budeme přicházet s novinkami, které půjdou ruku v ruce s naší strategií v oblasti snižování uhlíkové stopy, a zároveň budou mít pozitivní dopad na životní prostředí. Chtěli bychom poděkovat projektu Rostlinně za nominaci a také všem fanouškům, kteří nám poslali svůj hlas,” hodnotí úspěch Pavel Vácha, brand manager Nurishh.

Letošní ročník ankety zcela ovládly alternativy mléčných výrobků. Ve dvou předchozích ročnících však dominovaly alternativy masa, předloni totiž zvítězilo rostlinné mleté Next Level Hack z Lidlu, loni anketu opanoval ManaBurger a na druhém místě skončily Next Level řízečky. Letos se alternativy masa uchytily až na pátém místě reprezentovaném bezmasými kuličkami Plant Chef.

Letošní dominance alternativ mléčných výrobků vůči alternativám masa v anketě o Rostlinný produkt roku pro mě není žádným překvapením. Kategorie alternativ masa je totiž už velmi hojně zastoupena nejrůznějšími burgery, mletým, kuličkami, nudličkami, klobáskami a dalšími produkty, zatímco rostlinné sýry byly ještě donedávna velkou dírou na českém trhu. Řada lidí měla problém s přechodem na rostlinnou stravu právě proto, že se nedokázali vzdát sýrů. Teď už se ale ničeho vzdávat nemusí, protože i tyto alternativy urazily dlouhou cestu a dnes už existují produkty nerozeznatelné od konvenčních sýrů,“ komentuje výsledky ankety projektová manažerka Rostlinně Lujza Demuthová.

Význam a obliba rostlinných alternativ se zvyšuje s nárůstem počtu flexitariánů, tedy lidí, kteří snižují svou spotřebu živočišných produktů z etických, ekologických, zdravotních nebo jiných důvodů. Podle průzkumu InsightLabu však 53 procent lidí zařazuje rostlinné alternativy do jídelníčku proto, že jim zkrátka chutnají. Následují zdravotní důvody a ochrana zvířat.

Anketa o Rostlinný produkt roku byla vyhlášena letos počtvrté. Nominováno bylo celkem 14 novinek, které se poprvé objevily na trhu v loňském roce. Spotřebitelské hlasování probíhalo na webu projektu Rostlinně od 23. února do 22. března.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist