Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Naši vinaři úspěšní na Concours Mondial de Bruxelles

20. květen 2019  Richard Chodora   komentáře (0)  975 x

Jedna z největších světových soutěží vín Concours Mondial de Bruxelles letos přinesla našim vinařům hned dvě vynikající zprávy. Jednak byli naši vinaři oceněni 8 zlatými a 17 stříbrnými medailemi, jednak se zlatým hřebem finálového večera stalo vyhlášení České republiky, resp. města Brna jako pořadatele příštího, již 29. ročníku této putovní soutěže.

Naši vinaři úspěšní na Concours Mondial de BruxellesNaši vinaři úspěšní na Concours Mondial de Bruxelles

Jednak byli naši vinaři oceněni 8 zlatými a 17 stříbrnými medailemi, jednak se zlatým hřebem finálového večera stalo vyhlášení České republiky, resp. města Brna jako pořadatele příštího, již 29. ročníku této putovní soutěže.

Během čtyř dní ve švýcarském městečku Aigle hodnotilo na 330 odborníků 9150 vín ze 46 zemí světa, mezi nimi také 103 vín z České republiky. Nejúspěšnějším co do počtu nejcennějších medailí se stalo vinařství Bohemia Sekt, které získalo 2 zlaté medaile a jednu stříbrnou. Dvě zlaté medaile si pak odváží Zámecké vinařství Bzenec. Po jedné zlaté medaili dále obdržela vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství U Kapličky a Víno Hort.

Zatímco výborné výsledky v mezinárodním srovnání řadí Českou republiku, resp. jižní Moravu již řadu let mezi nejlepší vinařské regiony na světě, z hlediska organizace jedné z nejprestižnějších světových soutěží vín čeká město Brno a Jihomoravský kraj v roce 2020 premiéra.

„Na jižní Moravu přijede elita světového vinařství a s ní stovky novinářů píšících o víně, sommelierů a dalších vinařských odborníků a my tak budeme mít možnost předvést jim nejen naše vína, ale i zdejší krajinu, turistické atraktivity a vinaře, v jejichž rukách vznikají vína nejvyšší světové kvality. Taková příležitost pro popularizaci našeho vinařství tu ještě nebyla a je naší povinností se jí chopit, jak nejlépe to jen půjde,“ informuje Ing. Pavel Krška za Národní vinařské centrum.

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles patří k nejprestižnějším a největším soutěžím vín na světě. Poprvé se konala v roce 1994. V prvních letech hodnocení probíhalo v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní mezi významnými vinařskými regiony Evropy. Uskutečnilo se např. v Bordeaux (Francie), Valencii (Španělsko), Luxemburku (Lucembursko), Guimares (Portugalsko), Bratislavě (Slovensko), Jesolu (Itálie), Plovdivu (Bulharsko), Valladolidu (Španělsko), Pekingu (Čína) dalších zemích. Společnou prezentaci moravských a českých vín organizačně zajišťuje Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist