Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Český alkohol bude léčit včely

1. září 2023  České nápoje   komentáře (0)  676 x

Značka Tuzemák Objevitel prohloubila spolupráci s českou značkou Apis Innovation, která unikátním přírodním způsobem léčí včely a posiluje jejich imunitu. Český alkohol tak bude léčit včely po celém světě.

Český alkohol bude léčit včelyČeský alkohol bude léčit včely

Už na konci roku 2022 se značka Tuzemák Objevitel spojila s unikátním projektem včelí nemocnice, když jej zařadila jako jeden z největších českých objevů do svého virtuálního Muzea objevů. Tím ale spolupráce neskončila a letos v létě se stal Tuzemák Objevitel dodavatelem etanolu pro nový přírodní antivirový přípravek, který Apis Innovation po více než tříletém testování v laboratořích i s včelaři v příštím roce vypustí na trh.

„Projekt včelí nemocnice nás zcela nadchl, proto jsme byli rádi, že jej můžeme zařadit do našeho virtuálního Muzea objevů. Když pak přišla poptávka po dodávce etanolu pro nový přírodní výrobek, který posiluje imunitu včel, neváhali jsme ani chvilku. V první řadě proto, že souzníme s vizí společnosti a uvědomujeme si, jak důležitá je ochrana včel pro náš ekosystém. A za druhé také proto, že sami máme s medem co do činění v naší loňské novince Tuzemák MED. Ta obsahuje pravý květový med, a tak si vlastně zajišťujeme, že ho pro nás bude mít kdo vyrábět,“ říká Pavel Fousek, brand manažer značky Tuzemák Objevitel z Palírny U Zeleného stromu, a dodává, že vzhledem k tomu, že je tento unikátní výrobek ještě ve fázi testování, první dávku etanolu potřebného pro dokončení výzkumu darovali.

Češi léčí včely přírodní cestou

Přírodní antivirový přípravek pro včely povzbuzuje jejich imunitu a pomáhá bojovat proti včelím virům. „Jedná se o macerát z bylin lokálního původu, který se přidává včelám do krmiva na zimu. Zlepšuje jejich imunitu a bojuje proti včelím virům, čímž zvyšuje sílu včelstev a schopnost přežití zimy a následující jaro podporuje produktivitu včel. Díky této bylinné tinktuře jsou pak včely silnější a odolnější proti virovým onemocněním a parazitům, kteří dokážou včelstva zdecimovat. Je to takový čistě přírodní včelí potravinový doplněk,“ říká Tadeáš Nováček z Apis Innovation a dodává, že základem tinktury je také kvalitní 70% etanol, bez kterého by výtažek z bylin nemohl vzniknout.

„Palírnu U Zeleného stromu jsme oslovili jednak proto, že jsme již v minulosti navázali spolupráci ohledně našeho termosolárního úlu, ale také z toho důvodu, že jsme pro náš produkt chtěli kvalitního a zároveň ryze českého dodavatele. A kdo jiný by měl umět dělat kvalitní alkohol než někdo, kdo to dělá více než 500 let?“

Tisíce litrů alkoholu na výrobu tinktury

Za včelí tinkturou stojí čtyři roky výzkumu a testování jak v laboratořích a na včelnicích Jihočeské univerzity a Biologického centra Akademie věd ČR, tak i na jiných včelnicích prostřednictvím tisíců zapojených včelstev napříč Českem. Data potvrzují, že přípravek výborně funguje, a měl by proto přijít v příštím roce na trh. A to nejen na ten český, kde by o něj mohli mít zájem čeští včelaři, kterých je kolem 60 tisíc, ale i na zahraniční trhy, jako jsou Spojené státy, Kanada nebo Německo, na které už společnost Apis Innovation zacílila se svým termosolárním úlem. „Zatím jsme odebrali první várku alkoholu pro výrobu tinktury v rámci rozsáhlého testování. Jakmile ale půjdeme s přípravkem do prodeje, počítáme s odběrem tisíců litrů alkoholu. Mně osobně se na této spolupráci líbí i to, že alkohol může jistým způsobem léčit, doslova zachraňovat včely a pomáhat udržitelnému způsobu včelaření,“ říká Tadeáš Nováček.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist