Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Fond Wine Management atakuje hranici výnosu 28 %

25. srpen 2021  České nápoje   komentáře (0)  2606 x

Svět se probouzí z pandemie, a to platí i pro investiční vína. Obchodování s nimi v posledních měsících výrazně roste i přes končící en primeur kampaň v Bordeaux. Kromě objemu roste i cena investičního alkoholu. Fond Wine Management, spravující portfolio investičních lahví vína a whisky, zhodnotil svá aktiva za druhé čtvrtletí o 1,72 %. Za tři roky od svého založení tak jeho hodnota vzrostla o 27,89 %.

Zdroj: Pexels.com Conger DesignZdroj: Pexels.com Conger Design

„Trh investičních vín se v rámci obchodovaných objemů dostává na nová historická maxima a cenové indexy jsou na úrovních před koronavirovou krizí. Liv-ex 1000, sledující hodnotu tisíce vzácných vín, si za první pololetí připsal 5,5 % a za posledních 12 měsíců dokonce 9 %. Významně roste cena vín především z oblastí Rhôny, Burgundska a Itálie. Zvýšený zájem trhů zaznamenává Německo. Tento nárůst bude s nejvyšší pravděpodobností pokračovat i v následujících kvartálech,“ říká Martin Nejedlý, spoluzakladatel fondu Wine Management.

Na jaře přitom situace nevypadala tak pozitivně. Zájem investorů ochladl a ceny vín poklesly o jedno až dvě procenta. To pocítil i Wine Management, který zaznamenal o polovinu nižší mezikvartální nárůst aktiv, pouhých osm milionů korun. To ale plně vynahradilo druhé čtvrtletí, kdy do fondu přiteklo rekordních 25 milionů korun.

Kromě vína se fond zaměřil i na nákup vzácných whisky, jejichž portfolio rozšířil o 643 lahví, mezi něž patřila i soukromá sbírka. „Lahve whisky kupujeme z velké většiny přímo z palíren. Když se ale naskytne zajímavá příležitost, rozhodneme se i pro sbírku od soukromého sběratele. Na začátku léta jsme tak koupili jednu od českého pilota, který od Sametové revoluce se svým otcem sbíral vzácné whisky doslova z celého světa. Za více než třicet let tak vytvořili kolekci čítající přes 600 lahví v celkové hodnotě několika milionů korun,“ říká Martin Kovář, který společně s Martinem Nejedlým fond Wine Management v roce 2018 založil.

Portfolio investičního fondu Wine Management k 30. 6. 2021 obsahovalo 19 115 láhví investičních vín a 663 lahví investiční whisky v celkové hodnotě 170 milionů korun.

Kromě investic do whisky se Wine Management věnuje i kultuře spojené s tímto ušlechtilým nápojem. Pravidelně sponzoruje Skotské hry na zámku Sychrov, které se tento rok konaly 21. srpna. Letos akce oslavila své dvacáté narozeniny a nabídla křest stařené whisky z palírny Old Well u Českého Krumlova.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist