Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Investice do alkoholu v současné situaci

20. duben 2020  České nápoje   komentáře (0)  5076 x

Koronavirová pandemie má zásadní dopad na ekonomiku. Velké společnosti zavírají závody, akcie klesají a je těžké predikovat, kudy se nestálý trh vydá. Jak se situace dotýká investic do vína a destilátů? Roste jejich hodnota i přes očekávanou krizi?

Investice do alkoholu v současné situaciInvestice do alkoholu v současné situaci

Víno sice není tradiční investiční komodita, ale vložené prostředky dokáže v průběhu času nadprůměrně zhodnotit. Hlavním měřítkem výnosu investic do vína je Liv-ex Fine Wine 100, patrně nejuznávanější celosvětový index, jenž ceny vína měří již od roku 1988. Podle tohoto indexu vzrostly ceny vína od roku 1988 o 1648 %, jedná se tedy o roční zhodnocení 14,8 %. Český fond Wine Management s licencí od České národní banky, který se zaměřuje na nákup aktiv s předpokladem nadprůměrného zhodnocení v oblasti vín a destilátů, zaznamenal za dobu od svého založení v září roku 2018 výnos celých 13,84 %.

Kromě kontinuálního růstu má víno výhodu menšího snižování své hodnoty. „Když se ekonomice daří, zvyšuje víno dále svou hodnotu, ačkoliv ne takovou měrou, jako rostou například akcie. Zároveň víno roste více než dluhopisy. V případě problémů či padání trhů investiční víno nepadá vůbec anebo výrazně méně než akcie. To je jedna z hlavních výhod investic do vína, které je proto vhodným doplňkem investičního portfolia. Zatímco v březnu spadl americký akciový index SP 500 o 12,5 %, index Liv-ex Fine Wine 100 odepsal pouze 1 %. V nadcházejících měsících očekáváme další lehký pokles a zejména možnosti kupovat zajímavá vína s 5% až 15% diskontem, což se ke konci roku pozitivně projeví na výkonnosti fondu. Ke konci roku totiž očekáváme, že všechny letošní korekce budou napraveny a ceny vína se vrátí na předkrizovou úroveň,“ říká Martin Nejedlý, jeden ze zakladatelů investičního fondu Wine Management.

Díky profesním znalostem a kvalitní strategii dosáhl investiční fond Wine Management za poslední rok roční výkonnosti 7,78 %, a tak úspěšně plní své cíle, které jsou stanoveny mezi 4 a 10 % roční výkonnosti. Tento kvalifikovaný fond s licencí od České národní banky kontinuálně vyhledává atraktivní příležitosti v oblasti vín a destilátů díky profesionálnímu know-how i více než 10 letům zkušeností.

Investice do vína nemusí být pouze doménou předních odborníků. Je však potřeba mít základní znalosti, kupovat prověřená a opravdu kvalitní vína a destiláty, které jsou k investování vhodné, a také mít zajištěné dlouhodobé správné skladování vín. Správně by měla být investiční vína uložena v temných chladnějších prostorách, kde se teplota pohybuje konstantně mezi 10 a 12 stupni. U vinných lednic si však ověřte jejich kvalitu. Pokud máte k dispozici dostatek prostoru, můžete si vinný sklep nainstalovat i k sobě domů.

V čele investičního fondu Wine Management stojí nadšenci do prémiových destilátů a vína. Jeho zakladatele Martina Nejedlého a Martina Kováře doplňují i specialisté. Zdeněk Kortiš je odborným poradcem fondu pro stařené destiláty. Václav Rout a Martin Kopecký jsou odbornými konzultanty oceňovatele, kdy oceňovatelem je společnost Grant Thornton Valuations, a.s.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist