Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Investiční fond Wine Management úspěšný za 1. kvartál 2020

27. květen 2020  České nápoje   komentáře (0)  4374 x

Alternativní investice jakožto jedna z možností diverzifikace portfolia hraje u investorů stále významnější roli. Důkazem toho jsou stabilní výsledky výkonnosti fondu kvalifikovaných investorů Wine Management SICAV a.s., který se zaměřuje na investice do vín, stařených destilátů, vinic, vinařství a palíren. Fond zhodnotil peníze klientů za první kvartál letošního roku o 2,06 % a od svého uvedení na trh v září roku 2018 již zajistil svým investorům celkový výnos 16,18 %.

Investiční fond Wine Management úspěšný za 1. kvartál 2020Investiční fond Wine Management úspěšný za 1. kvartál 2020

Investice do vína jsou z dlouhodobého hlediska atraktivní investicí. Vložené finanční prostředky jsou s postupem času mnohonásobně zhodnoceny. Jeden z nejuznávanějších celosvětových indexů Liv-ex Fine Wine 100 měří ceny vín již od roku 1988. Ukazuje se, že ceny investičních vín vzrostly od roku 1988 o neuvěřitelných 1648 %, jedná se tedy o průměrné roční zhodnocení 14,8 %. Fond kvalifikovaných investorů Wine Management uveřejnil výsledky za první kvartál letošního roku. Mezikvartálový růst o 2,06 % potvrzuje, že je víno vhodným doplňkem investičního portfolia a úspěšně odolává i současné koronavirové krizi. Hodnota aktiv fondu ke konci dubna dosáhla již 150 milionů korun.

Víno je samozřejmě oblíbené pro jedinečnost zážitků, které jsou s ním spojené. Investiční vína z proslulých oblastí v dlouhodobém horizontu pak přinášejí kýženou odměnu v podobě 5–10% zhodnocení každým rokem. „Taková vína si standardně své ceny udržují na stejné hladině i v případě ekonomické krize. Nejlepším srovnáním bude například letošní březen, kdy se akciové trhy propadaly o desítky procent, zatímco klíčový Liv-ex Fine Wine 100 index se snížil o pouhé procento a zároveň se objem obchodů zvýšil o celých 26 %,“ vysvětluje Martin Nejedlý, jeden ze zakladatelů investičního fondu Wine Management.

Spolu s progresivním růstem nestagnuje však investiční fond ani v nákupu. V květnu 2020 fond rozšířil své portfolio o několik nových lahví investiční whisky, které doplnily kolekci Royal Salute The Age Collection II a The Glenlivet Winchester Collection Vintage 1972. Za zmínku stojí The Macallan 72YO, Highland Queen Majesty 1971, Macallan Genesis 2018, Macallan Folio 3 (3. vydání), Macallan Exceptional Cask – 2017/ESB-2534/09, Macallan Oscuro The 1824 Collection (2010). Celkem je tedy aktuálně v trezoru fondu již 19 mimořádně vzácných lahví stařených investičních destilátů.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist