Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Italský veletrh vína a destilátů se přesouvá na červen

17. březen 2020  České nápoje   komentáře (0)  4951 x

Výstaviště Veronafiere tradičně otevírá své brány veletrhu vína a destilátů Vinitaly v období Velikonoc, letos jej ale čeká pozdější start až 14. – 17. června. K přesunu 54. ročníku došlo kvůli virové epidemii a následnému vyhlášení karantény v Itálii. Program letošního roku zůstává však neměnný a je úzce spjat se starobylou částí města milenců, která bude představena v průběhu ochutnávek vín. Nově přibyde sekce zaměřená na menší vinaře, kteří se orientují především na vysokou kvalitu a původní odrůdy vín. Návštěvníci se mohou těšit na více než 4 600 vinařských producentů z více než 40 států.

Italský veletrh vína a destilátů se přesouvá na červenItalský veletrh vína a destilátů se přesouvá na červen

„Mikro velikost, mega kvalita“

Italský veletrh, na kterém nechybí ani čeští návštěvníci, se věnuje všem odvětvím výroby vína a destilátů. Novinkou je sekce „Mikro mega vína“. Iniciativa se zaměřuje na houževnaté vinaře, kteří pečují o původní odrůdy či je pěstují na místech, kde jim hrozí vymizení. Kurátorem výstavy je Ian D’Agata, italský znalec vína a spisovatel odborných publikací o víně.

Sekce „Vinitalybio“, představuje již tradičně vína vyráběná v souladu s evropskými předpisy se zaměřením na udržitelnost výroby. Návštěvníci budou moci ochutnat nejen italská vína, ale také chutě z pěti kontinentů.

OperaWine aneb ochutnejte nejlepší vína z celé Itálie

Tato akce se poprvé uskutečnila již v roce 2012, díky spolupráci Veronafiere – Vinitaly s prestižním americkým časopisem Wine Spectator. Porotci degustují a hodnotí představená italská vína, aby z nich vybrali sto nejlepších, která pak mohou během veletrhu ochutnávat i návštěvníci. Bližší informace jsou k dispozici na www.operawine.it.

Velký návrat oranžového vína

Jednou z nejočekávanějších událostí na Vinitaly 2020 je bezesporu návrat oranžových vín do programu veletrhu v podobě ochutnávky. Okruh vystavovatelů se bude skládat z oblastí, kde byl tento neobyčejný nápoj zrozen, z Chorvatska, Slovinska, Gruzie a Rakouska. Oranžová vína jsou velmi univerzální, pokud jde o párování, a mohou stejně dobře doprovázet tradiční i mezinárodní kuchyni.

Křížem krážem starobylou Veronou

Letošní ročník se zaměří na bližší propojení vína a památek. Součástí veletrhu je tak i prohlídka historického centra Verony, které je zapsané na seznamu UNESCO. Na návštěvníky čeká trasa „Decumano“, která je provede přes nejkrásnější náměstí a paláce Verony se sklenkou vína v ruce. Trasa bude návštěvníkům přístupná od 12. do 15. června.

Příjemné doplnění akce

Na výstavišti ve stejný termín (14. – 17. 6.) proběhne také již 23. ročník výstavy Enolitech, která je věnována výrobním technologiím. Orientuje se především na vinařství, pěstování oliv a alkoholické nápoje, s použitím těch nejmodernějších technologií a digitálních řešení. V těchto prostorách bude vystavovat i přidružený veletrh Sol&Agrifood, který se zaměřuje na olivový olej. Účastníci se tak mohou těšit na ochutnávky a školicí semináře z této oblasti. Zároveň přiblíží pivo a potraviny v horeca sektoru.

Loňský rok se vydařil

Díky úžasné souhře vína, umění a zábavy přilákala Verona v minulém roce přes 80 tisíc milovníků vína. Otevřeno bylo více než 12 500 lahví vín. Pořadatelé pro letošní ročník aktualizovali mobilní aplikace veletrhu, která díky monitorování polohy usnadní orientaci po areálu, a rozšířili oficiální katalog na 11 jazykových mutací, namísto loňských 9. Nově si jej návštěvníci přečtou ve švédštině a polštině.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist