Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Liftago začíná spolupráci s e-shopem Alkohol.cz

6. leden 2020  České nápoje   komentáře (0)  3109 x

Přepravní společnost Liftago, která v říjnu představila svůj koncept sdílené logistiky ve městech, navázala spolupráci s dalším partnerem – e-shopem Alkohol.cz. Prodejce vín a destilátů využije sdíleného logistického systému Liftaga pro rychlejší a efektivnější doručení objednávek zákazníkům. Prvním velkým testem byli pro oba partnery Vánoce a oslavy na Nový rok, kdy bývá zájem o alkoholické nápoje nejsilnější. Řidičů Liftaga pro doručování zásilek už využívá například Alza.

Liftago začíná spolupráci s e-shopem Alkohol.czLiftago začíná spolupráci s e-shopem Alkohol.cz

Podle výzkumu Nielsen Admosphere kupují alkohol jako dárek na Vánoce asi dvě třetiny Čechů. Nejčastěji to bývá víno či sekt, které coby vánoční dárek volí 35 % dotazovaných, dále whisky (24 %) a rum (12 %). Jelikož zákazníci často nechávají nákup na poslední chvíli, musí řešit expresní dopravu. Alkohol.cz, přední český e-shop specializující se na prodej alkoholických nápojů, proto nově vyuívá logistického systému společnosti Liftago. „Není náhodou, že jsme se s Alkohol.cz domluvili právě před Vánoci, kdy e-shopy nestíhají distribuci. Víme, že zákazníci často nechávají nákupy nejen alkoholu na poslední chvíli a díky našim sdíleným řidičům můžou mít svou objednávku v některých městech už v řádu desítek minut,“ říká Ondřej Krátký, ředitel a spoluzakladatel Liftaga, a dodává: „Co vidím jako velký krok dopředu a klíčový předpoklad pro rychlejší zapojení dalších partnerů do našeho systému je skutečnost, že máme hotové řešení, které si Alkohol.cz vzal a okamžitě implementoval u sebe. Nebyly potřeba žádné specifické úpravy. Jen jsme si dohodli podmínky a rozvozovou oblast a vše mohlo hned běžet. Takto jednoduše jsme schopni do našeho systému pustit téměř jakýkoliv e-shop nebo kamennou provozovnu, která hledá rychlý a spolehlivý rozvoz.“

Doručování tímto způsobem bude fungovat zatím jen v Praze, kde se nachází prodejny a výdejní místa e-shopu Alkohol.cz. „Je to další krok, jak vyjít vstříc našim zákazníkům. Ti samozřejmě nepřijdou o klasické způsoby doručování balíků poštou nebo o vyzvednutí zboží přímo na naší prodejně, ale je pravda, že před Vánoci a Silvestrem preferují spíše expresní služby,“ komentuje spolupráci s Liftagem Dominik Berdych, zástupce e-shopu Alkohol.cz. Využíváním řidičů Liftaga firmy a e-shopy, které se zapojí do systému Liftaga, nejen přispívají ke zkvalitnění služeb zákazníkům, ale podporují i udržitelnost dopravy ve velkých městech. Tím, že řidiči taxi, kteří zrovna nepřevážejí osoby „v módu taxislužby“, se stávají kurýry převážející zásilky, přispívá Liftago ke snížení počtu vozů v ulicích, jelikož na silnice nemusí vyjíždět další kurýrní vozidla. „Náš systém sdílené logistiky je win-win-win pro všechny zúčastněné strany. Pro nás (a naše řidiče), naše partnery, kterým umožňujeme růst bez nákladů na vlastní kurýrní služby, i pro zákazníky, kteří své zboží dostanou rychleji, bezpečněji a spolehlivěji,“ dodává Ondřej Krátký.

Od podzimu loňského roku nabízí rozvoz balíků přes řidiče Liftaga například Alza.cz. Kromě Prahy bude v dohledné době přibývat partnerství s e-shopy také v dalších velkých městech, kde Liftago poskytuje své služby.

O Liftagu:

Liftago je česká firma, kterou v roce 2012 založili s myšlenkami o autonomním řízení a budoucnosti městské mobility Martin Hausenblas, Juraj Atlas a Ondřej Krátký. Zprvu se firma zaobírala pouze taxi dopravou. Jako jediná na trhu nabídla zákazníkovi možnost výběru z nabídek profesionálních taxikářů podle hodnocení řidiče, času příjezdu, typu vozu a odhadu ceny. Naopak každý řidič jezdící pro Liftago si vždy sám určoval, kterou zakázku vezme. Liftago je v současnosti nejlépe hodnocenou aplikací svého druhu na světě na Google Play i App Store.

Dalším logickým krokem bylo maximální využití kapacit stávajících řidičů. Proto se Liftago v současné době soustředí na vývoj vlastního systému, který umí nejen taxi řidičům, ale všem komerčním řidičům ve městě nabízet zakázky z různých odvětví (od rozvozu lidí po zásilky) a využít tak maximálně jejich stávající kapacitu bez nutnosti do města přidávat další řidiče a jen město zahlcovat. Díky tomu Liftago pomáhá vytvářet plynulejší a efektivnější dopravu ve městě.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist