Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Liftago začíná spolupráci s e-shopem Alkohol.cz

6. leden 2020  České nápoje   komentáře (0)  3574 x

Přepravní společnost Liftago, která v říjnu představila svůj koncept sdílené logistiky ve městech, navázala spolupráci s dalším partnerem – e-shopem Alkohol.cz. Prodejce vín a destilátů využije sdíleného logistického systému Liftaga pro rychlejší a efektivnější doručení objednávek zákazníkům. Prvním velkým testem byli pro oba partnery Vánoce a oslavy na Nový rok, kdy bývá zájem o alkoholické nápoje nejsilnější. Řidičů Liftaga pro doručování zásilek už využívá například Alza.

Liftago začíná spolupráci s e-shopem Alkohol.czLiftago začíná spolupráci s e-shopem Alkohol.cz

Podle výzkumu Nielsen Admosphere kupují alkohol jako dárek na Vánoce asi dvě třetiny Čechů. Nejčastěji to bývá víno či sekt, které coby vánoční dárek volí 35 % dotazovaných, dále whisky (24 %) a rum (12 %). Jelikož zákazníci často nechávají nákup na poslední chvíli, musí řešit expresní dopravu. Alkohol.cz, přední český e-shop specializující se na prodej alkoholických nápojů, proto nově vyuívá logistického systému společnosti Liftago. „Není náhodou, že jsme se s Alkohol.cz domluvili právě před Vánoci, kdy e-shopy nestíhají distribuci. Víme, že zákazníci často nechávají nákupy nejen alkoholu na poslední chvíli a díky našim sdíleným řidičům můžou mít svou objednávku v některých městech už v řádu desítek minut,“ říká Ondřej Krátký, ředitel a spoluzakladatel Liftaga, a dodává: „Co vidím jako velký krok dopředu a klíčový předpoklad pro rychlejší zapojení dalších partnerů do našeho systému je skutečnost, že máme hotové řešení, které si Alkohol.cz vzal a okamžitě implementoval u sebe. Nebyly potřeba žádné specifické úpravy. Jen jsme si dohodli podmínky a rozvozovou oblast a vše mohlo hned běžet. Takto jednoduše jsme schopni do našeho systému pustit téměř jakýkoliv e-shop nebo kamennou provozovnu, která hledá rychlý a spolehlivý rozvoz.“

Doručování tímto způsobem bude fungovat zatím jen v Praze, kde se nachází prodejny a výdejní místa e-shopu Alkohol.cz. „Je to další krok, jak vyjít vstříc našim zákazníkům. Ti samozřejmě nepřijdou o klasické způsoby doručování balíků poštou nebo o vyzvednutí zboží přímo na naší prodejně, ale je pravda, že před Vánoci a Silvestrem preferují spíše expresní služby,“ komentuje spolupráci s Liftagem Dominik Berdych, zástupce e-shopu Alkohol.cz. Využíváním řidičů Liftaga firmy a e-shopy, které se zapojí do systému Liftaga, nejen přispívají ke zkvalitnění služeb zákazníkům, ale podporují i udržitelnost dopravy ve velkých městech. Tím, že řidiči taxi, kteří zrovna nepřevážejí osoby „v módu taxislužby“, se stávají kurýry převážející zásilky, přispívá Liftago ke snížení počtu vozů v ulicích, jelikož na silnice nemusí vyjíždět další kurýrní vozidla. „Náš systém sdílené logistiky je win-win-win pro všechny zúčastněné strany. Pro nás (a naše řidiče), naše partnery, kterým umožňujeme růst bez nákladů na vlastní kurýrní služby, i pro zákazníky, kteří své zboží dostanou rychleji, bezpečněji a spolehlivěji,“ dodává Ondřej Krátký.

Od podzimu loňského roku nabízí rozvoz balíků přes řidiče Liftaga například Alza.cz. Kromě Prahy bude v dohledné době přibývat partnerství s e-shopy také v dalších velkých městech, kde Liftago poskytuje své služby.

O Liftagu:

Liftago je česká firma, kterou v roce 2012 založili s myšlenkami o autonomním řízení a budoucnosti městské mobility Martin Hausenblas, Juraj Atlas a Ondřej Krátký. Zprvu se firma zaobírala pouze taxi dopravou. Jako jediná na trhu nabídla zákazníkovi možnost výběru z nabídek profesionálních taxikářů podle hodnocení řidiče, času příjezdu, typu vozu a odhadu ceny. Naopak každý řidič jezdící pro Liftago si vždy sám určoval, kterou zakázku vezme. Liftago je v současnosti nejlépe hodnocenou aplikací svého druhu na světě na Google Play i App Store.

Dalším logickým krokem bylo maximální využití kapacit stávajících řidičů. Proto se Liftago v současné době soustředí na vývoj vlastního systému, který umí nejen taxi řidičům, ale všem komerčním řidičům ve městě nabízet zakázky z různých odvětví (od rozvozu lidí po zásilky) a využít tak maximálně jejich stávající kapacitu bez nutnosti do města přidávat další řidiče a jen město zahlcovat. Díky tomu Liftago pomáhá vytvářet plynulejší a efektivnější dopravu ve městě.

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist