Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

S fondem Wine Management investujte do alkoholu

3. březen 2021  České nápoje   komentáře (0)  3145 x

Reálné výnosy fondů jsou v poslední době často diskutovaným tématem. Najít ale takový, který překonává inflaci, je obzvláště během pandemie koronaviru výzvou i pro zkušené investory. Proto se někteří z nich uchylují k alternativním investicím, které nejsou tak citlivé na výkyvy akciových trhů. Fond Wine Management navzdory pandemické situaci rostl během všech kvartálů minulého roku a dosáhl ročního výnosu 6,2 %. A ačkoliv na své třetí narozeniny teprve čeká, má již teď důvod k oslavám – v posledním kvartálu roku 2020 překonal jeho výnos od založení hranici 20 %.

S fondem Wine Management investujte do alkoholuS fondem Wine Management investujte do alkoholu

„Podle dat ČSÚ zažila Česká republika vinou inflace největší znehodnocení peněz od roku 2012, což se podepsalo na reálných výnosech mnoha tradičních fondů, které na roční průměr v hodnotě 3,2 % jednoduše nestačily. Víno a whisky jsou kvalitními defenzivními investicemi s dlouhodobým výhledem, které při pečlivém výběru a skladování dokážou nejen uchovat hodnotu proti inflaci, ale i odměnit investora reálným zhodnocením vložených peněz. Cílem našeho fondu je dosahovat ročního výnosu 4 až 10 % a tento plán se nám daří naplňovat,“ říká Martin Kovář, spoluzakladatel fondu.

Nárůst hodnoty investičního alkoholu potvrzuje i Londýnská burza Liv-ex, která tvoří středobod investování do vína. Její index stovky nejprestižnějších lahví Liv-ex Fine Wine 100 vloni zaznamenal i přes drobné výkyvy nárůst o 5,4 %. Zvýšenou poptávku po investičních vínech stvrzují i rekordní hodnoty závěrem roku. Minulý prosinec se co do objemu a hodnoty obchodovaných vín stal nejúspěšnějším v historii burzy.

„Naším nejúspěšnějším vínem v roce 2020 byla lahev Henri Boillot, Chevalier Montrachet z roku 2004, jejíž cena se loni zvýšila o 333 %. Dařilo se i nejhodnotnější lahvi z našeho portfolia Domaine de la Romanee-Conti, Grand Cru La Tache, 2005 Magnum 1,5 L. Její hodnota se více než zdvojnásobila a nyní se pohybuje nad hranicí 8000 liber, tedy 230 000 korun,“ doplňuje spoluzakladatel fondu, Martin Nejedlý.

Minulý rok Wine Management také podstatně rozšířil své portfolio o vybrané lahve whisky. Mezi nejvýznamnější nákupy patří The Macallan 72YO, která je v současné době nejdražší whisky na území České republiky, Highland Queen Majesty 1971, Macallan Genesis 2018, Macallan Folio 3 (3. vydání), Macallan Exceptional Cask či kolekce Royal Salute The Age Collection II.

Koncem minulého roku také fond doplnil portfolio o 36 lahví whisky z palíren Caperdonich a Longmorn dohromady za 350 000 Kč a lahev dvaapadesátileté whisky Royal Salute Time Series 52 y.o. Single Cask Finish v hodnotě 680 000 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist