Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Wine Management investoval do luxusního vína

15. únor 2022  České nápoje   komentáře (0)  1388 x

Fond Wine Management, spravující portfolio investičních lahví vína a whisky, zhodnotil svá aktiva za čtvrté čtvrtletí 2021 o 2,83 %. Za více než tři roky od založení fondu jejich hodnota celkově vzrostla o 34,24 %. Čtvrtý kvartál byl ve znamení masivní investice do luxusního vína, kdy fond nakoupil 4 031 lahví za více než 27 milionů korun.

Wine Management investoval do luxusního vínaWine Management investoval do luxusního vína

„Jedná se o jeden z našich největších jednorázových nákupů,“ říká Martin Nejedlý, spoluzakladatel fondu. „Největší raritou a zároveň nejdražší položkou byl jeden z unikátů vinařství Louis Roederer z oblasti Champagne, víno Cristal v prestižní kolekci Medallion, ročníku 2002 a objemu Jeroboam. Jedná se o láhev č. 173 z celkem 400, které byly vyrobeny. Láhev je pokryta ovály z 24karátového zlata, které mají bránit v průniku světla.“

Tyto láhve navrhl francouzský designér Philippe di Méo. Na každé z nich pracovali po čtyři dny dva zlatničtí mistři a celkem dvanáct různých řemeslníků, kteří použili sedm metrů mosazné pásky potažené 24karátovým zlatem a přes pět set stříbrných svarů.

„Z hlediska počtu jsme nejvíce láhví pořídili od vinařství Claude Dougat, jak jinak než z Burgundska, na které se dlouhodobě zaměřujeme. Jedná se o víno Gevrey-Chambertin ročníku 2014, jehož jsme nakoupili 262 lahví,“ dodává Martin Kovář, spoluzakladatel fondu.

V listopadu 2021, u příležitosti třetího výročí založení, Wine Management představil akvizici v podobě The Macallan Red Collection. Trojice lahví z legendární skotské palírny Macallan obsahuje whisky staré 71, 74 a 78 let. Jejich hodnota přesahuje šest milionů korun, a představuje tak nejdražší sbírku whisky na českém území.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist