Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Wine Management investoval do luxusního vína

15. únor 2022  České nápoje   komentáře (0)  401 x

Fond Wine Management, spravující portfolio investičních lahví vína a whisky, zhodnotil svá aktiva za čtvrté čtvrtletí 2021 o 2,83 %. Za více než tři roky od založení fondu jejich hodnota celkově vzrostla o 34,24 %. Čtvrtý kvartál byl ve znamení masivní investice do luxusního vína, kdy fond nakoupil 4 031 lahví za více než 27 milionů korun.

Wine Management investoval do luxusního vínaWine Management investoval do luxusního vína

„Jedná se o jeden z našich největších jednorázových nákupů,“ říká Martin Nejedlý, spoluzakladatel fondu. „Největší raritou a zároveň nejdražší položkou byl jeden z unikátů vinařství Louis Roederer z oblasti Champagne, víno Cristal v prestižní kolekci Medallion, ročníku 2002 a objemu Jeroboam. Jedná se o láhev č. 173 z celkem 400, které byly vyrobeny. Láhev je pokryta ovály z 24karátového zlata, které mají bránit v průniku světla.“

Tyto láhve navrhl francouzský designér Philippe di Méo. Na každé z nich pracovali po čtyři dny dva zlatničtí mistři a celkem dvanáct různých řemeslníků, kteří použili sedm metrů mosazné pásky potažené 24karátovým zlatem a přes pět set stříbrných svarů.

„Z hlediska počtu jsme nejvíce láhví pořídili od vinařství Claude Dougat, jak jinak než z Burgundska, na které se dlouhodobě zaměřujeme. Jedná se o víno Gevrey-Chambertin ročníku 2014, jehož jsme nakoupili 262 lahví,“ dodává Martin Kovář, spoluzakladatel fondu.

V listopadu 2021, u příležitosti třetího výročí založení, Wine Management představil akvizici v podobě The Macallan Red Collection. Trojice lahví z legendární skotské palírny Macallan obsahuje whisky staré 71, 74 a 78 let. Jejich hodnota přesahuje šest milionů korun, a představuje tak nejdražší sbírku whisky na českém území.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist