Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

I letos uvařil strakonický pivovar Letní pivo

31. květen 2022  České nápoje   komentáře (0)  372 x

Od tohoto týdne je na prodejně strakonického pivovaru a ve vybraných restauracích v prodeji Letní speciál. Jedná se o originální pivo, které v kategorii klasických pivovarů nemá mnoho konkurentů. Obsahuje totiž pouze 3,0 % alkoholu. Navíc je chmelené pouze zahraničními odrůdami chmele - německou Mandarinou Bavarií, australskou Enigmou a anglickým chmelem Fuggles.

I letos uvařil strakonický pivovar Letní pivoI letos uvařil strakonický pivovar Letní pivo

Chuťově dominantní je právě Mandarina Bavaria, která tomuto pivu dodává chmelové aroma připomínající mandarinky a citrusy, což je obzvláště osvěžující kombinace," uvádí sládek pivovaru Vlastimil Matej.

Již tradičně část tohoto chmele přidává i „za studena" přímo do ležáckého tanku, což ještě více zvýrazní jeho poměrně intenzivní hořkost. „S hořkostí 37 IBU je nejvíce hořkým strakonickým pivem. Letos ho vaříme již potřetí a to se stejnou recepturou jako v loňském roce. Tehdy totiž jeho prodeje předčili i naše nejoptimističtější očekávání a nakonec se prodali tři várky, tedy více než 100.000 piv. A jedná se o náš nejúspěšnější speciál," shrnul Matej.

Prodávat se bude do konce srpna. V sudech a lahvích s patentním uzávěrem bude k mání klasicky v nefiltrované podobě. V půllitrových lahvích je pak toto pivo filtrované kvůli delší trvanlivosti a snadnější skladovatelnosti, ale i tak je stejně jako všechna strakonická piva nepasterované.

Zakoupit ho bude možné na pivovarské prodejně, v distribučním centru v Holasicích u Brna a také ve vybraných prodejnách COOP po celých jižních Čechách.

Letní speciál bude hlavní hvězdou na Pivovarské pouti, která se bude konat po dvouleté pauze způsobené pandémií nemoci covid-19, v sobotu 25.června.

I v tomto roce vám chceme nabídnout kvalitní hudební program, možnost ochutnat naše skvělá piva a k tomu zakousnout něco dobrého," zve obchodní ředitel Martin Man.

Hudební program začne ve 12:00 hod. na spodním parkovišti u pivovaru. Postupně se na pódiu v přibližně v dvouhodinových intervalech vystřídají hudební skupiny v tomto pořadí: Scéna, Mr. Loco, Jaksi Taksi, Civilní Obrana, Trautenberk a na závěr Parkán.

Novinkou se kterou se setkáte v tomto roce, budou vratné kelímky s naším logem a pivo na žetony za jednotnou cenu. Žetony si budete moci vyměnit za hotovost hned při příchodu na Pivovarskou pouť. Dále zde budou informační tabule s programem a ostatními informacemi. Věříme, že přijdete a společně si tento den užijeme!" uvádí Martin Man. Vstup na pouť je zdarma.

Spolu s Pivovarskou poutí jsme pro vás připravili Den otevřených dveří, na kterém vám kvalifikovaní průvodci objasní proces výroby našeho nepasterizovaného piva," doplňuje ředitel pivovaru Dušan Krankus.

Exkurze budou mít začátek v 8:00 a poslední prohlídka se bude konat ve 14:00
hodin. Každá skupina může mít z důvodu bezpečnosti maximálně 20 účastníků,
a proto budou vydávány časové vstupenky v tomto množství na každou půlhodinu. Vrátnice pivovaru s výdejem časových vstupenek bude k dispozici od 7:30.

V našich silách určitě nebude vyhovět všem, kapacita bude omezená v souladu s danými pravidly," uzavírá ředitel.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist