Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Komu pomůže Kozel lidem?

3. květen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1265 x

Grantový program Kozel lidem míří do finále. Poté, co odborná komise v minulých dnech rozdělila celkem 350 tisíc korun mezi pětici úspěšných projektů, začalo hlasování veřejnosti o absolutního vítěze letošního ročníku. Na stránkách www.kozellidem.cz mohou lidé až do 2. června vybírat nejúspěšnější projekt, který získá od pivovaru speciální prémii 25 tisíc korun.

Komu pomůže Kozel lidem?Komu pomůže Kozel lidem?

Velkopopovický pivovar pečuje o region, ve kterém vaří své poctivé pivo, a snaží se být dobrým sousedem. Proto pořádá program Kozel lidem. Do něj se letos přihlásilo celkem 12 projektů neziskových organizací a spolků, které se starají o životní prostředí a rozvíjejí komunitní život v okolí Velkých Popovic a na Kamenicku. Odborná porota vybrala pět z nich, mezi které rozdělí 350 tisíc korun. „Do podpory regionu se teď mohou aktivně zapojit i lidé, kteří v něm žijí. V online hlasování mohou vybrat, který z nápadů je jim nejsympatičtější, a tomu pak dáme bonus ve výši 25 tisíc korun. Hlasování probíhá na našem webu až do 2. června,“ říká Petr Kofroň, ředitel velkopopovického pivovaru.

Kdo se o speciální prémii letos uchází?

  • Mezi vybranými je Český svaz ochránců přírody Velké Popovice s projektem, který hledá způsoby, jak v krajině zadržet více vody.
  • Porota programu Kozel lidem vybrala mezi finalisty i Velkopopovickou společnost, která chystá putovní výstavu historických fotografií z regionu.
  • Kulturní centrum Kamenice plánuje vylepšit místní Stezku Krajinou barona Ringhoffera o detailní značení trasy a informační tabule.
  • Organizace Cyklo Petříkov pak získala grant na dvoudenní cyklistické závody horských kol a vytvoření místního klubu rekreační cyklistiky. Organizátoři chtějí pořádat pravidelné závody, vyjížďky, výlety a společenské akce pro své členy i místní obyvatele.
  • Pátou úspěšnou organizací, kterou program Kozel lidem finančně podpoří, je Sbor dobrovolných hasičů Křížkový Újezdec, který chce rozvíjet komunitní život v obci, plánuje pořádat společenské akce vycházející z místních tradic a také závody v požárním sportu.

O tom, který projekt získá finanční prémii, rozhodnou lidé v online hlasování na webu www.kozellidem.cz. Tím ale podpora ze strany Velkopopovického pivovaru nekončí. Program Kozel lidem se totiž navíc rozhodl místním spolkům a neziskovým organizacím pomoci i s jejich dalším rozvojem. Každá úspěšná organizace tak dostane ještě speciální bonus na vzdělávání v hodnotě 5 tisíc korun.

Vítězné projekty vybírala hodnotící komise složená z místních odborníků, zástupců pivovaru a z Nadace rozvoje občanské společnosti, která grantový program zajišťuje. Kozel lidem má za sebou již 17 ročníků a celkem velkopopovický pivovar rozdělil na veřejně prospěšné projekty ve svém okolí už téměř 10 milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist