Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Na jižní a střední Moravě nejlépe čepuje Prazdroj Bronislav Klus

7. srpen 2020  České nápoje   komentáře (0)  1213 x

Nejlepší výčepní jižní a střední Moravy se ve středu sešli v prostorách Plzeňského dvora v Brně, aby se utkali o postup do celostátního kola 15. ročníku soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Jejich znalosti a zkušenosti posuzovala odborná porota pod vedením Václava Berky, emeritního vrchního sládka Plzeňského Prazdroje. Čepování piva a další hodnocené disciplíny nejlépe zvládl Bronislav Klus z hostince U Bláhovky. S dalšími finalisty se utká při celostátním kole v Plzni 10. a 11. listopadu 2020.

Na jižní a střední Moravě nejlépe čepuje Prazdroj Bronislav KlusNa jižní a střední Moravě nejlépe čepuje Prazdroj Bronislav Klus

Soutěž, která letos probíhá již patnáctým rokem, je určená výčepním, barmankám a barmanům, kteří dokonale ovládají svoje řemeslo, dělají ho s láskou a sdílejí nadšení pro zlatý plzeňský ležák Pilsner Urquell. Za uplynulých 14 ročníků se klání zúčastnily stovky výčepních. Cílem soutěže je nejen osvěta mezi výčepními a motivace ke zlepšování se v tomto tradičním řemesle, ale především podpora a zvyšování kvality pivní kultury u nás.

„Ačkoli letos to kolegové výčepní opravdu neměli lehké, a kvůli zavřeným hospodám nemohli několik měsíců vykonávat svou profesi, je vidět, že svoje nadšení a lásku k pivu neztrácejí. Jsme rádi, že se chtějí neustále zlepšovat a taky předvést, co umí. O to lepší pivní zážitek pak čeká hosty v hospodách, a to je náš hlavní cíl,“ říká emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka.

Soutěžící se museli předvést nejen v samotném čepování a umět vykouzlit perfektní „hladinku“, ale prokázat také znalosti o výrobě piva, jeho správném skladování a péči o pivní zařízení. Hodnotila se i jejich schopnost komunikovat s hosty a správně nabídnout pivo.

Brněnského regionálního kola se zúčastnilo celkem 30 soutěžících. Spolu s vítězem postupují do dalšího kola dva finalisté. O první místo do poslední chvíle bojovali Bronislav Klus z legendárního brněnského hostince dlouhodobě vyhlášeného skvělou péčí o pivo – U Bláhovky a Jan Klubal z kutnohorské restaurace V Ruthardce, který se mimořádně zúčastnil kvalifikační soutěže v tomto regionu. Ze třetího místa postupuje Miroslav Navrátil ze zlínské restaurace vyhlášené skvělou gastronomií – Bistrotéka Valachy.

Vítěz brněnského regionálního kola Bronislav Klus se věnuje práci výčepního přes pět let. „Vítězství jsem nečekal, měli jsme s Honzou Klubalem stejný počet bodů a do poslední chvíle nás napínali, který z nás to vyhraje. Na finále se budu připravovat určitě o dost intenzivněji než na regionální kolo. Nevím, jestli vyhraju, ale plamínek naděje je tam vždycky,“ říká.

Regionální kola se letos kromě Brna konají také v Plzni, v Praze, v Ostravě a v Liberci. Zájem o účast v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender je každoročně velmi velký, odborníci z pivovaru do ní však vybírají jen ty nejlepší z každého regionu.

Vítězové letošního ročníku budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru 11. listopadu v Plzni. Před uskutečněním finálového kola prověří všechny postupující tajná kontrola, která neohlášeně navštíví restaurace finalistů a přesvědčí se, jak se starají o pivo ve svých domovských restauracích. I to bude hrát ve finálovém klání důležitou roli.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist