Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Na jižní a střední Moravě nejlépe čepuje Prazdroj Bronislav Klus

7. srpen 2020  České nápoje   komentáře (0)  771 x

Nejlepší výčepní jižní a střední Moravy se ve středu sešli v prostorách Plzeňského dvora v Brně, aby se utkali o postup do celostátního kola 15. ročníku soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Jejich znalosti a zkušenosti posuzovala odborná porota pod vedením Václava Berky, emeritního vrchního sládka Plzeňského Prazdroje. Čepování piva a další hodnocené disciplíny nejlépe zvládl Bronislav Klus z hostince U Bláhovky. S dalšími finalisty se utká při celostátním kole v Plzni 10. a 11. listopadu 2020.

Na jižní a střední Moravě nejlépe čepuje Prazdroj Bronislav KlusNa jižní a střední Moravě nejlépe čepuje Prazdroj Bronislav Klus

Soutěž, která letos probíhá již patnáctým rokem, je určená výčepním, barmankám a barmanům, kteří dokonale ovládají svoje řemeslo, dělají ho s láskou a sdílejí nadšení pro zlatý plzeňský ležák Pilsner Urquell. Za uplynulých 14 ročníků se klání zúčastnily stovky výčepních. Cílem soutěže je nejen osvěta mezi výčepními a motivace ke zlepšování se v tomto tradičním řemesle, ale především podpora a zvyšování kvality pivní kultury u nás.

„Ačkoli letos to kolegové výčepní opravdu neměli lehké, a kvůli zavřeným hospodám nemohli několik měsíců vykonávat svou profesi, je vidět, že svoje nadšení a lásku k pivu neztrácejí. Jsme rádi, že se chtějí neustále zlepšovat a taky předvést, co umí. O to lepší pivní zážitek pak čeká hosty v hospodách, a to je náš hlavní cíl,“ říká emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka.

Soutěžící se museli předvést nejen v samotném čepování a umět vykouzlit perfektní „hladinku“, ale prokázat také znalosti o výrobě piva, jeho správném skladování a péči o pivní zařízení. Hodnotila se i jejich schopnost komunikovat s hosty a správně nabídnout pivo.

Brněnského regionálního kola se zúčastnilo celkem 30 soutěžících. Spolu s vítězem postupují do dalšího kola dva finalisté. O první místo do poslední chvíle bojovali Bronislav Klus z legendárního brněnského hostince dlouhodobě vyhlášeného skvělou péčí o pivo – U Bláhovky a Jan Klubal z kutnohorské restaurace V Ruthardce, který se mimořádně zúčastnil kvalifikační soutěže v tomto regionu. Ze třetího místa postupuje Miroslav Navrátil ze zlínské restaurace vyhlášené skvělou gastronomií – Bistrotéka Valachy.

Vítěz brněnského regionálního kola Bronislav Klus se věnuje práci výčepního přes pět let. „Vítězství jsem nečekal, měli jsme s Honzou Klubalem stejný počet bodů a do poslední chvíle nás napínali, který z nás to vyhraje. Na finále se budu připravovat určitě o dost intenzivněji než na regionální kolo. Nevím, jestli vyhraju, ale plamínek naděje je tam vždycky,“ říká.

Regionální kola se letos kromě Brna konají také v Plzni, v Praze, v Ostravě a v Liberci. Zájem o účast v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender je každoročně velmi velký, odborníci z pivovaru do ní však vybírají jen ty nejlepší z každého regionu.

Vítězové letošního ročníku budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru 11. listopadu v Plzni. Před uskutečněním finálového kola prověří všechny postupující tajná kontrola, která neohlášeně navštíví restaurace finalistů a přesvědčí se, jak se starají o pivo ve svých domovských restauracích. I to bude hrát ve finálovém klání důležitou roli.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist