Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Na Vánoce si Holba připravila Polotmavou 13

29. listopad 2019  České nápoje   komentáře (0)  1433 x

Jde o slavnostní speciál vybroušené chuti a barvy českého granátu. Provází ho vábivé chmelové aroma, plná vyvážená chuť a lehká hořkost, pro polotmavá piva typická. Polotmavá 13 je slavnostní pivo na slavnostní stůl, spojené s jedinečným degustačním zážitkem. V Holbě ji vaří v omezené edici 850 hl, takže bude k mání pouze do vyprodání zásob. Polotmavá 13 bude k dispozici jako čepovaná i v lahvích v dárkovém multipacku se sklenicí od konce tohoto týdne.

Na Vánoce si Holba připravila Polotmavou 13Na Vánoce si Holba připravila Polotmavou 13

Podle pivařů se v polotmavém pivu mísí to nejlepší z tmavého a světlého, a taky proto se tato piva těší vysoké oblibě. Polotmavá 13 z hor má vlastní recepturu, postavenou na kombinaci 5 druhů sladů a několika chmelových odrůd. „Umění spočívá ve správné kombinaci sladů a jejich poměrů. Čím více jich máte, tím je celý proces náročnější a vyváženost musíte pečlivě hlídat. Chtěli jsme tělnaté pivo, které, i když je polotmavé, je svěží a nechybí mu jiskra. A to se myslím povedlo,“ hodnotí sládek pivovaru Luděk Reichl a s respektem očekává hodnocení konzumentů.

Slad významně ovlivňuje plnost piva a spolu s chmelem také jeho vůni. Vůně chmele se u Polotmavé 13 mísí s karamelem a jemnými kávovými tóny. A stejně sympatická je lahodná  hořkost v kombinaci s vyšším řízem. V Holbě ji chmelí natřikrát a v každé fázi chmelovaru přidávají jiný chmel. „Žatecký poloraný červeňák si nechávám na konec chmelovaru. Do piva tak přejde méně hořkých látek, zatímco výrazné aroma chmele zůstává,“ prozrazuje Luděk Reichl.

Holba Polotmavá 13 je tělnaté pivo, které s dobře pije, takže u něho posedíte déle. Hanušovičtí pivovarníci jsou přesvědčeni, že potkat se, udělat si na čas jeden na druhého a společně si připít má smysl nejen o Vánocích.

Servíruje se při teplotě 7-9 °C v úzké sklenici z tenkého skla a výborně se hodí k pokrmů z drůbeže nebo ryb.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist