Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

O svátečním víkendu se vydejte do velkopopovického pivovaru

24. říjen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1101 x

Poslední říjnový víkend (27. – 28. 10.) se budou po celé republice slavit 100. narozeniny samostatného Československa, připojit se může každý – podle svého naturelu a zálib. V Pivovaru Velké Popovice můžete do konce října shlédnout výstavu ÉRA KRÁČEJÍCÍHO KOZLA 1918–1938, která přibližuje dění v období první republiky. Z výstavních panelů se dozvíte, jak kdysi vypadala propagace velkopopovického piva, jaké druhy byly v té době vařeny a zjistíte, kdy se kráčející kozlík stal registrovanou obchodní značkou. Výstava připravená ke stému výročí vzniku Československa na historických fotografiích objasní, jak legendární pivovar při svém vzniku vypadal a jak se postupně rozrůstal.

O svátečním víkendu se vydejte do velkopopovického pivovaruO svátečním víkendu se vydejte do velkopopovického pivovaru

Z minulosti rovnou do současnosti vkročíte při prohlídkách pivovaru, kde budou pouze o tomto víkendu probíhat rozšířené ochutnávky piv. Poznáte příběh zakladatelské rodiny Ringhofferů, nahlédnete pod pokličku velkopopovickým sládkům, kteří od dob uvaření první várky dodržují tradiční recepturu a kladou důraz na dobře odvedenou řemeslnou práci. Součástí prohlídky je historická i současná varna a sklepy, kde pivo kvasí a zraje, stáčírna lahví a sudů, expozice pivních obalů, setkání s živým maskotem pivovaru – kozlem Oldou a navíc ochutnávka nefiltrovaného světlého i tmavého piva Velkopopovický Kozel a novinky Mistrův ležák! Prohlídky se budou konat oba dny v 11:00, 13:00 a 15:00.

neděli 28. října z pražského Hlavního nádraží v 10:22 zamíří přímo do Pivovaru Velké Popovice motorák Kozel expres. V ceně jízdenky 390 Kč / osoba je zahrnuta zpáteční cesta, prohlídka pivovaru v 11:40 nebo v 13:00 s krátkou školou čepování piva. Vlak se na cestu zpět malebnou krajinou vydá ve 14:40 a do Prahy dorazí v 15:39.  Doporučujeme online zakoupení jízdenek na www.kozel.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist