Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

O svátečním víkendu se vydejte do velkopopovického pivovaru

24. říjen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1578 x

Poslední říjnový víkend (27. – 28. 10.) se budou po celé republice slavit 100. narozeniny samostatného Československa, připojit se může každý – podle svého naturelu a zálib. V Pivovaru Velké Popovice můžete do konce října shlédnout výstavu ÉRA KRÁČEJÍCÍHO KOZLA 1918–1938, která přibližuje dění v období první republiky. Z výstavních panelů se dozvíte, jak kdysi vypadala propagace velkopopovického piva, jaké druhy byly v té době vařeny a zjistíte, kdy se kráčející kozlík stal registrovanou obchodní značkou. Výstava připravená ke stému výročí vzniku Československa na historických fotografiích objasní, jak legendární pivovar při svém vzniku vypadal a jak se postupně rozrůstal.

O svátečním víkendu se vydejte do velkopopovického pivovaruO svátečním víkendu se vydejte do velkopopovického pivovaru

Z minulosti rovnou do současnosti vkročíte při prohlídkách pivovaru, kde budou pouze o tomto víkendu probíhat rozšířené ochutnávky piv. Poznáte příběh zakladatelské rodiny Ringhofferů, nahlédnete pod pokličku velkopopovickým sládkům, kteří od dob uvaření první várky dodržují tradiční recepturu a kladou důraz na dobře odvedenou řemeslnou práci. Součástí prohlídky je historická i současná varna a sklepy, kde pivo kvasí a zraje, stáčírna lahví a sudů, expozice pivních obalů, setkání s živým maskotem pivovaru – kozlem Oldou a navíc ochutnávka nefiltrovaného světlého i tmavého piva Velkopopovický Kozel a novinky Mistrův ležák! Prohlídky se budou konat oba dny v 11:00, 13:00 a 15:00.

neděli 28. října z pražského Hlavního nádraží v 10:22 zamíří přímo do Pivovaru Velké Popovice motorák Kozel expres. V ceně jízdenky 390 Kč / osoba je zahrnuta zpáteční cesta, prohlídka pivovaru v 11:40 nebo v 13:00 s krátkou školou čepování piva. Vlak se na cestu zpět malebnou krajinou vydá ve 14:40 a do Prahy dorazí v 15:39.  Doporučujeme online zakoupení jízdenek na www.kozel.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist