Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pivovar Dudák slaví nefiltrovaným speciálem

19. červen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1180 x

Měšťanský pivovar Dudák Strakonice si výročním speciálem, který uvařil zdejší sládek pivovaru Vlastimil Matej, připomíná 370 let od svého založení. Poslední pivovar v Čechách, který je města, patří mezi nejstarší pivovary v celých jižních Čechách. Podle data založení pivovaru se odvíjí i název speciálu L.P. 1649. Jedná se o pivo, které lze svou stupňovitostí zařadit na pomezí mezi desítku a jedenáctku, obsah alkoholu je 4,2 procenta. Pivo bude poprvé k ochutnání na Pivovarské pouti, která se bude konat v sobotu 22.června.

Sládek pivovaru s výročním speciálemSládek pivovaru s výročním speciálem

„Desítky se v dlouhé historii strakonického pivovaru vypilo celkově nejvíc, takže jí tímto chceme tak trochu vzdát hold a navíc se v horkých letních dnech daleko snáz pije než vícestupňová piva,“ uvádí sládek Matej.

„Receptura je zajímavá nejen díky třetinovému podílu pšeničného sladu, který byl v historii českého pivovarnictví používaný daleko častěji než nyní, ale také kvůli použitému chmelu. Ten je samozřejmě český a odrůda se nazývá Bohemie,“ dopňuje. „Zajímavostí je, že pivo bude tradičně chmelené třikrát, ale právě pouze tímto jedním chmelem. Jistou speciálnost mu dodává i to, že bude stáčené přímo z ležáčkého tanku v nefiltrované podobě, a to do sudů a do speciálních skleněných lahví,“ uvádí Matej.

Pivo bude možná poprvé ochutnat příští víkend na Pivovarské pouti, kde zahrají kapely jako Traktor, Support Lesbiens, Yoyo Band nebo strakonická legenda Parkán. Pivo se bude  poprvé čepovat do ekologických kelímků, které jsou kompostovatelné. V restauracích a pivovarské prodejně bude k dostání od 24.června do konce srpna.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist