Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Polotmavý Klostermann uspěl na Dočesné

6. září 2022  České nápoje   komentáře (0)  539 x

Polotmavý ležák Klostermann z Pivovaru Strakonice se stal vítězem 65. ročníku žatecké Dočesné, což je degustační soutěž, kde přihlášená piva hodnotí 229 degustátorů z řad sládků, pěstitelů chmele či obyvatel Žatce.

Klostermann, který se ve strakonickém pivovaru vaří od roku 2008, vyhrál ve své kategorii již po druhé, naposledy to bylo v roce 2015. Před třemi lety zde uspěla strakonická 11.

Na žateckou Dočesnou, která patří mezi tři největší akce svého druhu u nás, se přihlásilo celkem 27 pivovarů se 158 vzorky piva.

„Z ocenění pro polotmavého Klostermanna máme v pivovaru velkou radost. Naše pivo uspělo nejen na degustacích, ale rekordní množství našeho piva se vyčepovalo i na samotné Dočesné. Dlouhodobě mě těší, že ocenění se daří získávat více našim pivům, nejen Klostermannovi, ale v minulých 3 letech i Dudákovi 11 či Otavskému zlatému," hodnotí sládek pivovaru Vlastimil Matej.

Polotmavý ležák Klostermann se ve Strakonicích poprvé uvařil jako pocta šumavskému spisovateli Karlu Klostermannovi, tehdy uplynulo 160 let od jeho narození. Lahve s tímto pivem jsou unikátní v tom, že jejich zadní etiketu zdobí úryvky ze třech nejznámějších Klostermannových knih - Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a Skláři.

Polotmavý Klostermann pravidelně získává zajímavá ocenění již od prvního uvaření, nejen na Dočesné, ale i na mezinárodních soutěžích, jako je Zlatá pivní pečeť či od Sdružení přátel piva.

Obliba tohoto strakonického pivního klenotu je patrná i z jeho každoročně narůstajícího výstavu (tedy množství prodaného piva).

„Jedná se o velice oblíbené pivo. Ve srovnání s rokem 2008 se ho dnes prodává více než sedminásobek původního výstavu," uvádí ředitel Pivovaru Strakonice Dušan Krankus.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist