Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Říjnová Volba sládků: Nefiltrovaný Pilsner Urquell

6. říjen 2021  České nápoje   komentáře (0)  882 x

Program Volba sládků nabídne v říjnu jedno z nejoblíbenějších českých piv. Již tradičně se bude čepovat ve více než 1500 hospodách a restauracích po celé ČR nefiltrovaný ležák Pilsner Urquell. Plzeňský Prazdroj tím oslaví 179. výročí uvaření první várky plzeňského ležáku, který ovlivnil celý pivovarský svět.

Říjnová Volba sládků: Nefiltrovaný Pilsner UrquellŘíjnová Volba sládků: Nefiltrovaný Pilsner Urquell

Nefiltrovaný ležák Pilsner Urquell je dlouhodobě nejprodávanějším pivem programu Volba sládků, což dokazuje jeho mimořádnou oblibu i mezi pivními znalci, kteří rádi ochutnávají nejrůznější pivní styly. Každoročně si ho mohou vychutnávat právě v říjnu, kdy si plzeňský pivovar připomíná výročí uvaření první várky. Ráno 5. října 1842 začal sládek Josef Groll vařit v novém Měšťanském pivovaru v Plzni první várku spodně kvašeného zlatého ležáku s nádhernou bílou pěnou, který si oblíbili lidé na celém světě. Zrodilo se pivo, které inspirovalo sládky v pivovarech nejen v českých zemích, zrodil se nový pivní styl.

„Nefiltrované pivo se vaří stejně jako běžně prodávané pivo, jen neprojde v závěru výrobního procesu filtrací a pasterizací. Zůstane v něm malé množství pivovarských kvasnic, takže má plnější chuť. “ vysvětluje Václav Berka, emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje.

Nefiltrované pivo Pilsner Urquell není běžně v hospodách k dostání. Milovníci piva ho mohou ochutnat pouze při prohlídce plzeňského pivovaru nebo při návštěvě pivnice Na Parkánu, která je součástí plzeňského pivovarského muzea. V říjnu je tradičně k dostání na čepu nejen hospod a restaurací zapojených do programu Volba sládků, ale i v dalších 250 vybraných podnicích, které se chlubí vzornou péčí o pivo a výčepní zařízení. Říjnová Volba sládků se tak bude čepovat na více než 1500 místech po celé České republice.

Hospody a restaurace, kde si pivní nadšenci mohou v říjnu vychutnat Nefiltrovaný Pilsner Urquell   v rámci programu Volba sládků, jsou k dispozici na stránkách volbasladku.cz v sekci „Najdi svůj čep“ nebo v aplikaci jdesnapivo.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist