Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Šestý ročník plzeňského festivalu Brewstock již tento pátek a sobotu

7. říjen 2021  České nápoje   komentáře (0)  969 x

Pro letošní ročník se podařilo zajistit opravdu legendární místo - nádvoří Plzeňského Prazdroje, tedy prostory hned za historickou bránou, a to navíc v týdnu 179. výročí uvaření první várky zlatého ležáku!

Z loňského ročníkuZ loňského ročníku

Na letošním Brewstocku svá piva představí přes 20 pivovarů včetně dvou vzácných zahraničních hostů. Jedním je belgický Brouwerij De Ranke, který se mimo jiné pyšní tím, že svá piva vaří vždy výhradně z celých chmelových šištic a to ihned po jejich sklizení. Spolumajitel a sládek pivovaru Nino Bacelle do Plzně doveze i sudy s čerstvou várku svého věhlasného XX Bitteru! Druhým hostem je Svaneke Bryghus z dánského ostrova Bornholm. Pivovar Svaneke vaří výhradně z organických surovin a se silným důrazem na udržitelnost. Sládek Jan Paul o dánské filosofii vaření piva pohovoří v sobotu během besed se sládky.

Autentické americké ejly nabídne festivalová stálice, pivovar Zhůřák. Jako pozvánku na letošní festival uvařil sládek Chris Baerwaldt společně s Lenkou Strakovou z experimentálního pivovaru Proud extra chmelené pivo Brewstock IPL: From Plzeň with Love, které rozhodně stojí za ochutnání!

Mezi vybranými řemeslnými pivovary nebudou chybět například létající pivovar Falkon z Žatce, pivovar Mazák z Dolních Bojanovic nebo pivovar Matuška z Broum. O tom co ještě je a co už není pivo můžou návštěvníci polemizovat třeba u stánku šíleného pivovaru Crazy Clown, který na Brewstock chystá i premiéru svého nejnovějšího piva! I konzervativnější pivaři si ovšem přijdou na své – k ochutnání budou i desítky klasických českých ležáků!

Stejně jako v uplynulých letech si přejeme spolu s návštěvníky pozvedávat kulturu pití piva a šířit povědomí o jeho rozmanitosti. Pivo se tedy i letos bude pít výhradně ze skla, které bude k zapůjčení proti vratné záloze. V sobotu budou probíhat prezentace pivovarů a o hudební produkci se oba dny postará plzeňský hudebník Milan Samko.

Občerstvení bude v režii šéfkuchaře Petra Jána, v Plzni známého z vyhlášeného Pivstra, a Petra Smazala alias Mad BBQ, plzeňského řezníka a účastníka pořadu MasterChef.

Vstup na festival Brewstock je ZDARMA, tak neváhejte a PŘIJĎTE POZNAT PIVO!

Zdroj: Tisková informace

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist