Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Srpnový výstav byl meziročně nižší

11. říjen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1472 x

Pivní index mapuje vývoj produkce českých pivovarů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Zdrojem dat jsou interní statistiky Českého svazu pivovarů a sladoven.

Srpnový výstav byl meziročně nižšíSrpnový výstav byl meziročně nižší

Srpnový výstav piva pro tuzemský trh se oproti stejnému měsíci loňského roku snížil o 15,2 %. Hlavním důvodem je nadprůměrně teplé a suché počasí v srpnu 2018, které se letos již nezopakovalo. Druhý prázdninový měsíc roku 2019 měl výrazně více deštivých dnů a bouřek a to i v porovnání s letošním červencem, spotřeba piva a na ni navázaná výroba tak klesly i ve vzájemném porovnání těchto dvou měsíců.

Pokles zaznamenal i export, který byl oproti srpnu 2018 nižší o 8,5 %. To je v posledních letech vzácný jev, protože vývoz piva stabilně roste a je tahounem rozvoje pivovarské ekonomiky. To potvrzují i kumulované ukazatele za prvních 8 měsíců letošního roku, kdy byl export oproti srovnatelnému období 2018 vyšší o 4,4 %.

Celkový výstav za srpen výsledně meziročně poklesl o 13,6 %.

Srpnový pokles se proporcionálně projevil napříč všemi druhy piva i typy obalů. Struktura tuzemského trhu tak zůstala víceméně nezměněna. Trvá postupné posilování ležáků na úkor výčepního piva. Dominují světlá piva a roste obliba piva čepovaného z tanků a také nápojů na bázi piva, tzv. pivních mixů.

Z hlediska ochrany životního prostředí je pozitivním trendem snižující se podíl piva prodávaného v PET lahvích. Přestože si tento obal u piva nikdy nevydobyl zásadnější postavení, je potěšitelné, že už druhým rokem jeho podíl klesá. Dominantním způsobem přepravy piva ke konzumentům zůstávají tanky, sudy a vratné skleněné lahve (dohromady na ně připadá přibližně 75 % tuzemské spotřeby).

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist