Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Srpnový výstav byl meziročně nižší

11. říjen 2019  České nápoje   komentáře (0)  963 x

Pivní index mapuje vývoj produkce českých pivovarů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Zdrojem dat jsou interní statistiky Českého svazu pivovarů a sladoven.

Srpnový výstav byl meziročně nižšíSrpnový výstav byl meziročně nižší

Srpnový výstav piva pro tuzemský trh se oproti stejnému měsíci loňského roku snížil o 15,2 %. Hlavním důvodem je nadprůměrně teplé a suché počasí v srpnu 2018, které se letos již nezopakovalo. Druhý prázdninový měsíc roku 2019 měl výrazně více deštivých dnů a bouřek a to i v porovnání s letošním červencem, spotřeba piva a na ni navázaná výroba tak klesly i ve vzájemném porovnání těchto dvou měsíců.

Pokles zaznamenal i export, který byl oproti srpnu 2018 nižší o 8,5 %. To je v posledních letech vzácný jev, protože vývoz piva stabilně roste a je tahounem rozvoje pivovarské ekonomiky. To potvrzují i kumulované ukazatele za prvních 8 měsíců letošního roku, kdy byl export oproti srovnatelnému období 2018 vyšší o 4,4 %.

Celkový výstav za srpen výsledně meziročně poklesl o 13,6 %.

Srpnový pokles se proporcionálně projevil napříč všemi druhy piva i typy obalů. Struktura tuzemského trhu tak zůstala víceméně nezměněna. Trvá postupné posilování ležáků na úkor výčepního piva. Dominují světlá piva a roste obliba piva čepovaného z tanků a také nápojů na bázi piva, tzv. pivních mixů.

Z hlediska ochrany životního prostředí je pozitivním trendem snižující se podíl piva prodávaného v PET lahvích. Přestože si tento obal u piva nikdy nevydobyl zásadnější postavení, je potěšitelné, že už druhým rokem jeho podíl klesá. Dominantním způsobem přepravy piva ke konzumentům zůstávají tanky, sudy a vratné skleněné lahve (dohromady na ně připadá přibližně 75 % tuzemské spotřeby).

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist