Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Strakonický pivovar zažil nejlepší červen za posledních sedm let

8. červenec 2021  České nápoje   komentáře (0)  892 x

Pivovar Dudák má za sebou nejlepší červen za posledních 7 let. Přispěl k tomu prodej pivního speciálu Dudák Letní, který je tamním historicky nejúspěšnějším speciálem. Strakonický pivovar má za sebou nejlepší červen za posledních 7 let. Výstav (množství uvařeného a prodaného piva) jediného pivovaru u nás, který patří městu překonal hranici 6700 hektolitrů. Naposledy se tolik piva prodalo v červnu roku 2014.

Strakonická restaurace Zavadilka - ředitel Dušan Krankus a zdejší provozovatel Pavel VlčekStrakonická restaurace Zavadilka - ředitel Dušan Krankus a zdejší provozovatel Pavel Vlček

Linka na stáčení KEG sudů stáčí v prodloužených směnách a máme co dělat, abychom dokázali uspokojit všechny zájemce. Po téměř pěti měsících zavřených provozoven, to je skvělá zpráva," uvádí ředitel pivovaru Dušan Krankus. „Začalo to pravé letní počasí a lidé se také mohli konečně svobodně nadechnout a zajít beze strachu do svých oblíbených letních zahrádek na dobré pivo."

Vše podtrhl první červencový víkend, který je z hlediska cestovního ruchu jedním z nejrušnějších víkendů v roce. Prodloužený, sváteční víkend, podpořený letním počasím,  je rájem pro duši každého pivovarníka a hospodského. I my jsme prodali velké množství piva, jsme tomu rádi, konečně si mohou lidé trochu užívat a vrátit se k normálnímu životu," uvádí ředitel.

Podle něj ale aktuální výborné statistiky nemohou zacelit ztráty způsobené vládními restrikcemi a nezvykle deštivým začátkem léta. „Vše bylo zavřené bezmála pět měsíců a krátce po otevření byla na lidech znát určitá opatrnost. Do toho neustále měnící se pravidla, ne nebylo to jednoduché...Zbytek roku rozhodne, zda se budeme učit řeckou abecedu, abychom všechny ty mutace dokázali pojmenovat. Nechci to zlehčovat, ale možná by bylo lepší lidí neustále nestrašit, ale hledat cesty, jak se s koronavirem naučit žít, protože na další lockdowny už jednoduše nebudou peníze," varuje zkušený pivovarník.

Poměr prodeje lahvového a sudového piva se ve Strakonicích aktuálně vrátil do podobného stavu jako před pandemií. Dudák je pivovar, který vždy prodával více piva v sudech, než v lahvích. Zvýšený prodej lahvového, ale podnik držel nad vodou v době pandemie. V sudech i v lahvích se letos výborně prodává pivní speciál Dudák Letní, který je už nyní nejúspěšnějším speciálem strakonického pivovaru. Za normálních okolností vaří sládek pivovaru Vlastimil Matej tak jednu až dvě várky každého speciálu. Letos to budou minimálně čtyři, spíše pět. „To je prostě velká paráda! Je to pivo s nižším obsahem alkoholu a je ideální pro letní horké dny. Kombinace výhradně zahraničních chmelů, vytváří zajímavou vůni a chuť, která se poněkud liší od našeho klasického portfolia. Je to sezónní záležitost a každý rád ochutnává nové věci," uzavírá ředitel.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist