Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Tereza Novotná se stala Radegast Mistrem Výčepním

7. říjen 2021  České nápoje   komentáře (0)  744 x

Správně ošetřené a načepované pivo? To byla hořká výzva pro všechny hospodské a výčepní v soutěži Radegast Mistr Výčepní 2021. Titul z celostátního klání mistrů výčepního řemesla získala Tereza Novotná z olomoucké Radegastovny u Fleka, která ve finále porazila 13 soupeřů. Sedmý ročník soutěže hostila Pivnice Harcovna v Rožnově pod Radhoštěm.

Tereza Novotná se stala Radegast Mistrem VýčepnímTereza Novotná se stala Radegast Mistrem Výčepním

Sládci Pivovaru Radegast se pečlivě a pravidelně věnují hospodským, aby ve svých provozovnách čepovali a servírovali hostům pivo v té nejlepší kvalitě. „Dennodenně se snažíme pomáhat hospodským se správným skladováním a čepováním našeho piva. Jde nám o to, aby bylo všude stejně dobré, jako u nás v pivovaru,“ říká Ivo Kaňák, manažer Pivovaru Radegast.

Zvyšovat prestiž výčepního řemesla, které je součástí tradiční české a moravské pivní kultury, pomáhá také soutěž Radegast Mistr Výčepní. Sedmý ročník celostátní soutěže ovládla Tereza Novotná, jejíž domovskou hospodou je Radegastovna u Fleka v Olomouci. Putovní dřevěná socha boha Radegasta je tak ve správných výčepních rukou. Vítězka si odnesla také 30 000 Kč a 10 sudů piva Radegast pro svoji provozovnu. Druhé místo si „vyčepoval“ Daniel Kubíček (Knihovna Assen, Ostrava) a na třetí stupínek se probojovala Jana Kludková (Pískovna Assen, Ostrava).

A co všechno museli soutěžící zvládnout, aby mohli usilovat o titul mistra výčepního? Čekaly na ně například znalostní testy nebo praktické zkoušky za pípou. „Sledovali jsme u finalistů, jak umí načepovat pivo otočným i pákovým kohoutem, jak si dovedou připravit výčep nebo zda dostatečně čistí pivní sklenice. Hodnotili jsme také správné servírování nebo komunikaci s odbornou porotou, která v tomto případě modelovala běžného hosta v hospodě,“ vysvětluje Roman Šolc, obchodní sládek Pivovaru Radegast a předseda odborné poroty soutěže.

K finálovým soubojům v Pivnici Harcovna v Rožnově pod Radhoštěm nastoupilo sedm mužů a stejný počet žen. Desítky lidí fandily výčepním mistrům přímo na místě, další stovky lidí sledovaly živý přenos finálových soubojů na Facebooku Pivovaru Radegast.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist