Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

V létě navštívili Plzeňský Prazdroj zejména čeští turisté

10. září 2020  České nápoje   komentáře (0)  1045 x

Letošní letní prázdniny patřily v Plzeňském Prazdroji návštěvníkům z Česka. Jejich počet oproti loňskému červenci a srpnu vzrostl o 3,6 %. Největší zájem měli Češi o prohlídkové trasy Pilsner Urquell, Plzeňské historické podzemí a Pivovarské muzeum. Celkově ale Prazdroj hlásí kvůli koronavirové pandemii a výraznému utlumení cest cizinců do Česka zásadní pokles počtu návštěvníků.

V létě navštívili Plzeňský Prazdroj zejména čeští turistéV létě navštívili Plzeňský Prazdroj zejména čeští turisté

„Zvýšený zájem tuzemských návštěvníků je dalším důkazem, že Češi letos ve velkém trávili prázdniny doma. Jednalo se především o individuální turisty, organizovaný turismus je v útlumu. Letos k nám tak víc než dřív přijíždějí jednotlivci, rodiny či skupinky přátel, kteří jedou do Plzně či do Plzeňského kraje a nevynechají náš pivovar. Individuálních, tedy neorganizovaných návštěvníků k nám letos v létě přijelo o 20 procent víc než loni,“ uvádí Pavla Mášková, manažerka návštěvnických služeb Plzeňského Prazdroje.

Druhou nejpočetnější skupinou návštěvníků po Češích byli letos v létě v plzeňském pivovaru Němci, následovaní Nizozemci, Poláky a Francouzi. Tedy převážně návštěvníci z okolních či blízkých zemí, ve kterých je navíc koronavirová situace relativně klidná.

Přesto Prazdroj v celkových číslech zaznamenal výrazný propad oproti loňskému roku. „Na všech našich turistických trasách za prvních osm měsíců letošního roku došlo ke snížení návštěvnosti o 62 % oproti stejnému období vloni. Je to dáno především tím, že naše pivovary byly téměř tři měsíce pro veřejnost úplně zavřené. A po postupném otevření v květnu prakticky ustala organizovaná turistika, přestaly přijíždět velké skupiny zejména zahraničních turistů z Asie nebo severní Ameriky, kteří do Prazdroje zavítali naposledy v březnu,“ dodává Pavla Mášková.

K celkovému poklesu návštěvníků v pivovarech Prazdroje přispěl i fakt, že kvůli koronavirovým opatřením byly po většinu léta uzavřené dvě prohlídkové trasy, které vedou výrobními závody, tedy trasa Gambrinus v Plzni a také prohlídková trasa Radegast v Nošovicích. „Ve všech našich pivovarech reagujeme na aktuální situaci s jasným cílem, chránit zdraví našich zaměstnanců i návštěvníků. Proto jsme některé trasy letos v létě ani neotevřeli, někde jsme museli upravit trasy v souladu s bezpečnostní situací a všude jsme zavedli zvýšená hygienická opatření,“ říká Pavla Mášková.

Na všech prohlídkových trasách platí ode dneška v souvislosti s rozhodnutím vlády zpřísněné podmínky a je povinnost na nich nosit roušky. Ty si mohou lidé zakoupit přímo v návštěvnickém centru pivovaru. Aby byly prohlídky co nebezpečnější, učinil Prazdroj další opatření – od května snížil počet lidí ve skupinách na prohlídkových trasách, trasy se několikrát denně desinfikují a desinfekce je pak k dispozici v dostatečném množství v návštěvnickém centru i v dalších vnitřních prostorách pivovaru.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist