Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Zahrádky otevřeny, U Pinkasů bylo pro štamgasty pivo zdarma

12. květen 2020  České nápoje   komentáře (0)  1510 x

Podle plánu uvolňování vládních opatření se dnes otevírají venkovní zahrádky restaurací, hospod a kaváren. Zahrádku otevírají i v nejstarší plzeňské hospodě v Praze, v restauraci U Pinkasů. Ta pojala celou akci jako oslavu pro štamgasty a nabídla jim při této příležitosti pivo na účet podniku.

Zahrádky otevřeny, U Pinkasů bylo pro štamgasty pivo zdarmaZahrádky otevřeny, U Pinkasů bylo pro štamgasty pivo zdarma

„Letos v dubnu měla proběhnout oslava 177 let od založení restaurace U Pinkasů, na které se tradičně scházíme s našimi štamgasty. Tento rok se oslava poprvé nekonala kvůli uzavření hospod a restaurací, proto to našim stálým hostům chceme vynahradit dnešní akcí a po dlouhé době je u nás zase přivítat u půllitru čepovaného,“ vysvětluje Karel Doubek, spolumajitel Restaurace U Pinkasů.

Znovuotevření zahrádek U Pinkasů, tak jako všude jinde, doprovodí přísné dodržování všech hygienických nařízení. Provozovatel musí například zajistit, aby od sebe byly stoly vzdálené minimálně 1,5 metru, stoly budou dezinfikovány po každé návštěvě a samozřejmostí je nošení roušek v maximální možné míře. Otevření zahrádek proto předcházela pečlivá příprava i ze strany plzeňského pivovaru. „Ve spolupráci s provozovateli hospod a restaurací intenzivně pracujeme na tom, aby se hosté mohli bezpečně vrátit do svých oblíbených podniků. Pro hospody jsme kromě startovacích balíčků s dezinfekcí připravili přehledný manuál, všem našim zákazníkům poskytujeme i další poradenství. Jde především o rady ohledně hygieny, které jsou jednoduše aplikovatelné v praxi,“ uvádí Tomáš Mráz, obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje.

V pivovaru předpokládají, že návrat hostů bude pozvolný a několik týdnů i měsíců potrvá, než se situace vrátí do normálu. V případě zahrádek také záleží na přízni počasí, vysoká účast štamgastů U Pinkasů ale napovídá, že zájem o čepované pivo nepolevil. „Asi nikdy jsem se netěšil na otevření zahrádek tak jako letos. Je to první symbol toho, že se věci vrací do normálu, že se zase budeme moci scházet s přáteli u dobrého čepovaného piva,“ uzavírá Václav Berka, emeritní sládek Plzeňského Prazdroje, který symbolicky narazil dřevěný soudek se speciálním nefiltrovaným ležákem Pilsner Urquell pro přítomné štamgasty.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist