Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Hard Seltzer jako příležitost pro vinaře

3. červen 2021  České nápoje   komentáře (0)  2068 x

Populární novinka mezi nápoji – hard seltzer, tzv. tvrdá minerálka je ve Spojených státech vyráběna především pivovary z fermentovaného glukózového sirupu. Tento postup volí výrobci proto, že výsledný základ pro nápoj nepodléhá ve Spojených státech spotřební dani. Fermentovaný glukózový sirup je nejlevnějším zdrojem alkoholu pro tento typ nápojů, je neutrální a má obsah alkoholu do 15 %.

Hard Seltzer jako příležitost pro vinařeHard Seltzer jako příležitost pro vinaře

Stejným postupem se dá hard seltzer vyrobit i v Evropské unii. Nicméně sazební zařazení tento typ alkoholu řadí do kategorie 2208 stejně jako alkohol získaný destilací, a tím podléhá příslušné spotřební dani. Na to někteří neinformovaní čeští výrobci už „doplatili“.

Proto většina nových značek německých hard seltzerů využívá jako základ révové víno, které spotřební dani jako takové nepodléhá.

Českým průkopníkem vinného „hard seltzeru“ je Zahradní vinařství z Mikulova, které vyrábí na základě fermentované ovocné šťávy nápoj ZODA hard seltzer. Inspiraci jeho majitelé objevili v roce 2019 na cestě do USA. Po dlouhém testování zvolili dvě svěží příchutě. Jednu exotickou s mangem a druhou přizpůsobenou českému zákazníkovi s bezovým květem. ZODA je lehká a osvěžující s minimem kalorií, ideální pro všechny, kdo chtějí méně alkoholu, kalorií i cukru, ale o to více stylu.

Zahradní vinařství nabízí hard seltzer ZODA v 250 ml plechovkách nebo 20 l petainerech, ideální kombinace na letní párty i festivaly nebo zahradní oslavy.

„Pro start up jsou inovace naprosto klíčové, vše, co děláme se snažíme na trh dodat jinak, ať už se jedná o naše obaly, nebo nápoje. Naše vína a nápoje reagují na různé životní styly a chutě našich zákazníků. Se ZODA vinným hard seltzerem jsme chtěli vytvořit lahodný a lehký vínový spritz, který si v létě maximálně užijete“, říká Hynek Chaloupka, zakladatel Zahradního vinařství.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.75 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist