Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Gril od Kozla i v Českých Budějovicích

18. říjen 2022  České nápoje   komentáře (0)  546 x

Obyvatelé Českých Budějovic mají nové místo pro odpočinek a zábavu. Na břehu Vltavy v blízkosti Jiráskova jezu byl otevřen nový veřejný gril s posezením, který zafinancoval pivovar Velkopopovický Kozel. Gril je kromě vzhledu unikátní i tím, že na jeho výrobu byly použity převážně recyklované materiály. Prostor bude lidem sloužit v každém ročním období a o údržbu se postará město.

V oblasti, kam chodí obyvatelé Budějovic sportovat i relaxovat, na břehu Vltavy v blízkosti tenisových kurtů naproti letní plovárně, bylo ve středu slavnostně otevřeno nové veřejné grilovací místo. Gril nechal postavit Velkopopovický pivovar ve spolupráci s radnicí města České Budějovice. Realizace této zóny určené k setkávání a k společenskému životu je součástí širšího programu Velkopopovického Kozla. „Kozel je dlouhodobě spojený nejen s podporou dobrovolných hasičů, ale také s rozvojem komunitního života ve městech a obcích. I proto jsme se rozhodli budovat veřejné grily, u kterých se mohou lidé setkávat, slavit nebo jen tak odpočívat po práci.  Letos už jsme veřejnosti předali gril v Újezdu nad Lesy nedaleko Prahy a dokončujeme další grily v Brandýse nad Labem a Jihlavě. Na příští rok máme v plánu další místa,” říká Ondřej Jüngling, brand specialista Velkopopovického Kozla, který má projekt na starost.

Velký gril, ke kterému se vejde až 16 lidí, je vyrobený převážně z udržitelných materiálů: z recyklovaného betonu, štěrku a kovový límec je tvořen kombinací recyklovaných a nerecyklovaných kovů. Materiál je vhodně zvolen tak, aby vydržel desítky let prakticky v nezměněné podobě a odolal vlivům počasí. „Podporujeme poctivá řemesla a dáváme důraz na opravování nebo upravování starých věcí, čemuž se dnes moderně říká upcycling. Proto jsme chtěli tuto myšlenku přenést i do našich grilů. Vedle toho Kozel podporuje i rozvoj sdílených dílen, kde se lidé učí práci s různými materiály a věcem dávají nové využití a nový život. V Českých Budějovicích to je Kabinet České Budějovice,“ doplňuje Ondřej Jüngling.

Provoz relaxační zóny s novým grilem zahájil náměstek primátora města České Budějovice společně se zástupci místních dobrovolných hasičů a velkopopovického pivovaru. První grilování návštěvníkům zpříjemnilo hudební vystoupení, pivo Kozel a lidé mohli ochutnat i speciality z grilu připravené šéfkuchařem Davidem Valíčkem.

„Jsem rád, že se nám podařilo v relativně krátkém čase vytvořit toto unikátní místo v hezkém prostředí, které udělá život v našem městě ještě příjemnější. Poděkování patří všem, kteří se     na jeho vybudování, podíleli. Věřím, že se nová zóna stane hojně navštěvovanou, a že přispěje k odpočinku našich občanů a podpoří přátelské setkávání místní komunity,“ říká Ivo Moravec, náměstek primátora města České Budějovice.

O čistotu a údržbu grilu se bude starat statutární město České Budějovice. Praktickou novinkou je možnost objednání potřebných surovin na grilování a nápojů přes QR kód umístěný přímo na gril. Potraviny během chvíle návštěvníkům dodá nedaleká restaurace.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist