Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Lidé poslali hospodám deset milionů, prodej voucherů pokračuje i nadále

11. květen 2020  České nápoje   komentáře (0)  1708 x

Iniciativa Zachraň hospodu, kterou na začátku dubna spustil Český svaz pivovarů a sladoven ve spolupráci s pivovary a dalšími partnery, dosáhla dalšího milníku – lidé jejím prostřednictvím poslali hospodám už 10 milionů korun. Zúčastnění hospodští se shodují, že jim iniciativa usnadnila poslední týdny a pomohla jim s úhradou nezbytných nákladů. V pondělí se otevřou zahrádky většiny hospod a restaurací, nicméně návrat hostů bude pozvolný a může trvat týdny až měsíce, než se tržby gastronomických zařízení dostanou na původní úroveň. Proto projekt Zachraň hospodu pokračuje, lidé si mohou kupovat vouchery do oblíbených podniků až do konce června a uplatnit je pak do konce roku.

Lidé poslali hospodám deset milionů, prodej voucherů pokračuje i nadáleLidé poslali hospodám deset milionů, prodej voucherů pokračuje i nadále

Do iniciativy Zachraň hospodu, která byla spuštěna na začátku dubna, se k dnešnímu dni zapojilo už téměř 2 500 hospod a restaurací. Celkem 9 240 lidí se rozhodlo zakoupit vouchery od 1 570 gastronomických zařízení, společně tak přispěli částkou 10 milionů korun. Vouchery v hodnotě 100, 200, 500 a 1000 korun bude možné i nadále kupovat na webu iniciativy www.zachranhospodu.cz. Lidé tak mohou po otevření zahrádek svůj oblíbený podnik podpořit jak jeho návštěvou, tak zakoupením voucheru na budoucí konzumaci.

Hospody a restaurace jsou zavřené už téměř dva měsíce. Od pondělí mohou otevřít své zahrádky, ale ne všichni pro to mají vhodné podmínky. Současně očekáváme, že návrat hostů bude spíše pozvolný,“ říká Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven. „Proto je i nadále podpora ze strany zákazníků velmi důležitá. Hospodští se i za podpory pivovarů intenzivně připravují na otevření zahrádek a zavádějí nová hygienická pravidla, aby se v nich hosté cítili bezpečně.“

Český svaz pivovarů a sladoven oslovil v krátkém výzkumu hospodské, kteří se zapojili do iniciativy Zachraň hospodu. Většina dotazovaných gastronomických provozů byla nucena svou provozovnu kvůli opatřením vlády kompletně uzavřít. U těch, kteří udrželi alespoň provoz přes okénko, tržby zdaleka nedosahovaly běžné výše. Samotní hospodští si iniciativu Zachraň hospodu velmi pochvalují, vybrané peníze jim pomohly zaplatit nájem či jiné režijní náklady, a umožnily jim poslední týdny přežít.

To potvrzuje i Libor Trochta, majitel podniku Yesenka Style Bar v Jeseníku: „Bohužel jsme měli až doteď zavřeno. Projekt Zachraň hospodu nám hodně pomohl, podporují nás hlavně místní a turisté, co jezdí do Jeseníků z celé republiky. Někteří zákazníci dokonce přispěli, aniž by chtěli vouchery, za což jsem jim vděčný,“ dodává.

Iniciativu Zachraň hospodu podporují Český svaz pivovarů a sladoven společně s pivovary Bernard, Budějovický Budvar, Pivovar Antoše ze Slaného, Pivovary Staropramen, Plzeňský Prazdroj, Primátor, Starobrno a Svijany. Dalšími partnery jsou Becherovka, Bohemia Hop, Česká spořitelna, Dotykačka, Edenred, Jack Daniel‘s, Kofola, Makro, Mattoni 1873, Stock Plzeň-Božkov, Storyous a Koli.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist