Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Česká vína byla vyjímečně úspěšná Texasu

1. prosinec 2017  České nápoje   komentáře (0)  1207 x

Texas International Wine Competition je další ze skupiny soutěží, vznikajících na základě dvou desítek let zkušeností charitativní Finger Lakes International Wine Competition, podporující kemp pro onkologicky nemocné děti. Španělsko-americká enoložka Bonnie Villacampa, m.j. spoluzakladatelka značky Baron de Villacampa v Rioje, se pro pořádání soutěže spojila s charitativními organizacemi na jihu USA a s opravdu výjimečným vinným zařízením Vine Vault v Austinu, které uchovává cenná vína v obrovských trezorech bývalé banky za tunovými pancéřovými dveřmi.

Česká vína byla vyjímečně úspěšná TexasuČeská vína byla vyjímečně úspěšná Texasu

Po úspěchu loňského prvního ročníku se soutěže letos zúčastnilo přes 500 vín z 11 zemí, většiny států USA a provincií Kanady. Účast vín z ČR a dalších zemí střední Evropa zajišťovala redakce časopisu SOMMELIER.

„Vítanou novinkou soutěže bylo hodnocení prostřednictvím původní aplikace pro tablety a chytré telefony, běžící v cloudu. V Americe se hodnotí jiným, než v Evropě běžným 100 bodovým systémem a aplikace výrazně zjednodušila a zrychlila hodnocení a umožnila porotcům ze 7 zemí soustředit se plně na vína samotná,“ konstatoval Dr. Luboš Bárta, který byl porotcem i partnerem soutěže a podílel se na její přípravě „I pro toto plné soustředění si velmi cením výsledků, jichž naše vína v Austinu, hlavním měste Texasu, dosáhla. Devět double gold, 13 zlatých, 23 stříbrných a nádavkem ještě 15 bronzových pro vína z Čech a Moravy je opravdu spektakulární úspěch! Dalo by se říci, že naše vína vyhrála co se dalo! Na velmi působivém závěrečném večeru Food & Wine Roundup v Ironwood Hall plném vín, lahůdek, hudby a různých charitativních akcí, sbírek a aukcí, jsem téměř nestačil odpovídat na otázky novinářů, šokovaných nejen výsledky, ale i krásnou vůní a bohatou chutí našich vín.“

Vedle tradičních hvězdných matadorů, jako je Štěpán Maňák či Vinařství U Kapličky, stojí za pozornost raketový start mladého klentnického Vinařství Pod Hradem, které zazářilo třemi velkými zlatými medailemi! Dvě v Austinu získal Václav Zapletal z Velkých Bílovic, úspěchem svých klasicky kvašených sektů Proqin může být nadšený ing. Martin Prokeš z Velkých Němčic, ve zlatém tažení pokračoval i v Americe Pavel Buriánek ze ZD Němčičky, na výsluní se vrátily Vinné sklepy Lechovice.

„Ráda bych upozornila na zlatou medaili mladé a dosud málo známé odrůdy Florianka z Polešovic, které chybělo jen půl bodu k velké zlaté medaili. Protože pořadatel při slepé degustaci zpřístupnil údaje o ročníku a odrůdě, věděla jsem, že ji mám v komisi,“ pochválila víno Vojty Masaříka z Blatnice pod Sv. Antonínkem Iva Kováříková. „Chutnalo všem v naší komisi, které předsedal úspěšný texaský vinař s ryze českým jménem Dan Marek. Ale česky mluvil naposledy jeho dědeček...“

Na závěrečném večeru soutěže TXIWC, konané pod patronací American Wine Society a za účasti jí certifikovaných hodnotitelů, se dostalo výjimečné pocty Dr. Luboši Bártovi. Za jeho dlouholetou činnost v USA mu bylo propůjčeno « doživotní čestné členství v American Wine Society s právem účasti na všech konferencích, kde mu musí být uděleno slovo, pokud o ně požádá. »

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!



ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist