Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Chardonnay z Vinařství Pavlov nejlepší na Mikulovsku

19. srpen 2021  České nápoje   komentáře (0)  509 x

V pořadí druhé hodnocení Národní soutěž vín na Moravě patřilo vínům z Mikulovské vinařské podoblasti. Po dva dny hodnotili profesionální degustátoři v Národním Vinařském Centru ve Valticích 651 vín z této podoblasti, aby vybrali a ocenili ta nejlepší. Šampionem zvolili Chardonnay 2017, výběr z hroznů z Vinařství Pavlov. Národní soutěž vín, nejvyšší a největší soutěž vín v České republice probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu.

Chardonnay  z Vinařství Pavlov nejlepší na MikulovskuChardonnay z Vinařství Pavlov nejlepší na Mikulovsku

Šampionem podoblasti a také nejlepším vínem v kategorii suchých a polosuchých bílých vín se stalo Chardonnay 2017, výběr z hroznů z Vinařství Pavlov, které se nachází ve stejnojmenné vinařské obci. Kromě ocenění pro nejlepší víno získá šampion také zvláštní odměnu v podobě barikového sudu, který vítězi věnuje partner, město Mikulov.

„Vínu Chardonnay 2017, výběr z hroznů z viniční trati Turold z naší prémiové kolekce Solitér Vinařství Pavlov, se již podařilo získat několik významných ocenění, tak nás i tento úspěch nesmírně těší. Díky mimořádné vyzrálosti hroznů, ze kterých vzniklo, má vůně rozinkový až medový charakter s tóny lískových oříšků. Ve spojení s vyzrálostí, plnou strukturovanou chutí, dokreslenou botrytickými tóny se jedná o výjimečné víno s velkým potenciálem,“ sdělil Ctibor Čech, sklepmistr Vinařství Pavlov.

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 651 vín 77 vinařů a vinařských firem, které 16. a 17. srpna tradičně v Centru Excelence ve Valticích hodnotilo 14 komisí složených z vinařských odborníků. Z přihlášených vín získalo 26 velké zlaté, 193 zlaté a 2 vína stříbrné medaile. Do celostátního kola Salonu vín – národní soutěže vín postoupilo z Mikulovské vinařské podoblasti 595 vín. Nominovaná vína budou spolu s postupujícími ze Slovácké, Velkopavlovické a Znojemské vinařské podoblasti, reprezentující vinařskou oblast Morava, a vinařské oblasti Čechy, soutěžit o postup do finále a o titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

Šampion a vítězové kategorií:

Kategorie A bílá vína suchá a polosuchá

Šampion a vítěz kategorie: Chardonnay 2017, výběr z hroznů – Vinařství Pavlov

Kategorie B bílá polosladká

Vítězové kategorie: Rulandské šedé 2017, výběr z hroznů – CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice

Kategorie C sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie: Cépage Tramín červený 2015, výběr z cibéb – NOVÉ VINAŘSTVÍ

Kategorie D růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: Modrý Portugal Sparkling rosé 2020, moravské zemské víno – Vinařství Kolby

Kategorie E červená vína suchá a polosuchá

Vítěz kategorie: Cabernet Sauvignon Oak aged 2018, výběr z hroznů – Vinařství Štěpán Maňák

Kategorie G jakostní šumivá vín

Vítěz kategorie: Chateau Bzenec brut 2016, jakostní šumivé víno s.o. – CHATEAU BZENEC

Nejlepší kolekce

VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV

Výstava vín pro veřejnost

Již tradičně budou mít všichni milovníci vína a zájemci o Národní soutěž vín možnost ochutnat na jednom místě všechna vína, která se zúčastnila prvního kola Mikulovské vinařské podoblasti a to od 10. do 12. září na zámku v Mikulově v rámci Pálavského vinobraní.

Dominantou mikulovské vinařské podoblasti je pohoří Pálava, které strmě vystupuje z mírně zvlněné krajiny lužních lesů dolního Podyjí. Na úbočích vápencových skal jsou mohutné návěje spraší, vápenité jíly i písky, které dávají zdejším vínům nezaměnitelný charakter. Mikulovské vinařské podoblasti vládne odedávna Ryzlink vlašský, daří se tu ale také odrůdám Müller Thurgau, Chardonnay, Veltlínské zelené a samozřejmě Pálava. Na Valticku se přidává i Neuburské a Sylvánské zelené. Z červených si zde získalo oblibu Svatovavřinecké, Frankovka, Merlot a Zweigeltrebe.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist