Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Čtyřicet medailí ze soutěže Concours Mondial de Bruxelles

1. červen 2023  České nápoje   komentáře (0)  354 x

Jubilejní 30. ročník prestižní mezinárodní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles byl opět úspěšný i pro moravská vína. Z její hlavní části, věnované červeným a bílým vínům, si naši vinaři přivážejí krásných 42 medailí včetně dvou velkých zlatých, a pokračují tak v dalším medailově bohatém roce. Účast na soutěžích finančně podporuje Vinařský fond a organizačně zajišťuje Národní vinařské centrum.

Čtyřicet medailí ze soutěže Concours Mondial de BruxellesČtyřicet medailí ze soutěže Concours Mondial de Bruxelles

Velkou zlatou medaili získalo mikulovské vinařství Volařík za Ryzlink vlašský Ořechová hora, výběr z hroznů 2021, který se stal zároveň nejlépe hodnoceným vínem z ČR. Druhá velká zlatá pak patří BV vinařství za Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2019. Vinařství z jihomoravských Ratíškovic je také nejúspěšnějším naším zástupcem, když přidalo ještě 10 zlatých a 15 stříbrných medailí. Celkově si moravská vína rozdělila 2 velké zlaté, 18 zlatých a 22 stříbrných medailí.

“Soutěže pod hlavičkou Concours Mondial se řadí mezi nejprestižnější soutěže vín. Význam soutěže vedle velké konkurence v počtu přihlášených vín z pěti kontinentů podtrhuje i přísné hodnocení světovými vinařskými odborníky, kteří zajišťují nejenom vysokou úroveň, ale také naprostou objektivitu soutěže. Každá medaile je pak nesmírně cenná a já jsem velmi ráda, že se našim vinařům a jejich vínům na těchto soutěžích dlouhodobě tak daří. To ziskem více než čtyřiceti medailí potvrdili i teď v Poreči,” sdělila Ing. Dagmar Fialová, marketingová ředitelka Národního vinařského centra.

Concours Mondial de Bruxelles (CMB) je od loňského roku rozdělena do 4 částí (tzv. sessions). Tato hlavní část, věnovaná červeným a bílým vínům, se konala letos v chorvatské Poreči, od 12. do 14. května. Zkušení vinařští odborníci z celého světa zde hodnotili více než 7 500 bílých a červených vín z téměř 50 zemí. Překvapivým účastníkem byla Indie, která získala první medaili ve své historii. Příští ročník se bude konat od 7. do 9. června 2024 v Guanajuato v Mexiku a bude to poprvé, co soutěž zavítá na americký kontinent. V březnu již proběhla první část věnovaná růžovým vínům, kde si naše vína připsala 1 velkou zlatou, 1 zlatou a 2 stříbrné medaile. Následovat budou v červnu šumivá vína a letošek uzavřou sladká a fortifikovaná vína.

CMB se poprvé konala v roce 1994. V prvních letech hodnocení probíhalo v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní mezi různými vinařskými regiony. Uskutečnilo se např. v Plovdivu (Bulharsko), v Jesolu (Itálie), Guimares (Portugalsko), Luxemburku (Lucembursko), Bratislavě (Slovensko), Aiglé (Švýcarsko) a dalších. V roce 2020 soutěž poprvé hostilo moravské Brno. Česká republika se účastní soutěže od samého počátku v roce 1994.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist