Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Degustace vína na Kaňku u Kutné Hory

16. srpen 2023  České nápoje   komentáře (0)  347 x

Vyhledáváte zajímavá středočeská vinařství, která jsou sice menší, ale o to více péče ucítíte v každé lahvi jejich vína? Jedinečným tipem je degustace Vinařství Hanuš v malebném okolí Kutné Hory – na Kaňku. Proběhne v pátek 25. srpna od 18:00 a provede vás Radim Hanuš, majitel a vinař v jedné osobě.

Degustace vína na Kaňku u Kutné HoryDegustace vína na Kaňku u Kutné Hory

Kutná Hora je město nejen stříbra, ale také vína. Některá místní vinařství mají poměrně bohatou tradici, jiná jsou stará pár let, jako je třeba rodinné Vinařství Hanuš. To mu ovšem neubírá na kvalitě nápoje, jehož základem jsou sluncem vyzrálé hrozny, kterým se v lokálních podmínkách skvěle daří. A pak také samozřejmě pečlivá práce Radima Hanuše, vinaře, který se původně zajímal o „ovocnařinu“.

Cesta k vlastnímu vinařství sice nebyla úplně přímá, ale v roce 2012 koupil pozemek na Kaňku v Kutné Hoře. Prvních pět odrůd vysázel s rodinou a přáteli v roce 2015 na východním svahu obce Sukov. V roce 2019 přidal ještě druhý vinohrad (na druhé straně kopce směrem na Gruntu). Za hlavní odrůdy majitel považuje pinoty, kterým se v podloží bohatém na minerály velmi daří. Kromě bílých a červených vín můžete koštovat také růžová, ale i oranžová.

Výjimečnou degustaci darů z vinohradů Vinařství Hanuš si můžete vychutnat v pátek 25. srpna od 18:00 přímo ve Vinařství Hanuš na Kaňku – ulice Sukovská. Objednávejte se předem na tel: 733505378 nebo na emailu objednavky@vinohanus.cz. Degustace obsahuje krásných 12 vzorků a provede vás jí Radim Hanuš, vinař a majitel vinařství v jedné osobě. Součástí je drobný zákus mezi vzorky. Posezení bude na venkovní letní terase – jsou vybaveni i na večerní ochlazení. Cena je 500 Kč za osobu. Degustace se koná při min. účasti 8 osob, celková kapacita je 25 lidí. Dobrou chuť.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist