Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Festival vína přivezl na brněnský Petrov nejlepší tuzemská vína

10. červen 2016  České nápoje   komentáře (0)  2225 x

Příjemné letní počasí v kombinaci s těmi nejlepšími tuzemskými víny a vybranými delikatesami si první červnový víkend na brněnském Petrově vychutnávaly stovky lidí. Odehrával se zde totiž první ročník třídenního Festivalu vína pod Petrovem, který nabídnul to nejlepší od moravských a českých vinařů.

Festival vína pod PetrovemFestival vína pod Petrovem

Návštěvníci festivalu mohli od pátku 3. června do neděle 5. června v romantickém prostředí Denisových sadů ochutnávat jednak vína od  letošních 9 finalistů soutěže Vinařství roku, a také od všech dalších 18 vinařství nominovaných do této prestižní vinařské soutěže. Zajímavým zpestřením nabídky ochutnávek byli také šampioni mezi tuzemskými víny, jež byli oceněni na známých světových soutěžích. Navíc během sobotního festivalového dne měli příchozí zcela jedinečnou možnost ochutnat také vybraná vína z letošního Salonu vín, který běžně sídlí v jihomoravských Valticích.

Festival vína pod Petrovem

„Nabídka špičkových tuzemských vín přilákala během tří festivalových dnů na Petrov více jak tisíc lidí, na které kromě pochůzkové degustace čekal také kulturní program či tematické delikatesy k vínu,“ doplnila Kateřina Martykánová z pořadatelské agentury Locomotion.

Milovníci vína se na festivalu mohli setkat přímo s vinaři, zjistit zajímavé poznatky o degustovaných vínech, seznámit se s řemesly spjatými s vínem nebo se také dozvědět praktické rady o snoubení vína a vody. Užitečné tipy, jak vybrat tu pravou vodu k oblíbenému vínu získali návštěvníci u stánku Korunní, jejichž vody jsou nositeli certifikátu „Voda vhodná k vínu.“

Festival vína pod Petrovem

Festival vína pod Petrovem patřil do série gastronomických a vinařských akcí s názvem Wine Weekend Brno, jejichž cílem bylo nabídnout návštěvníkům spojení vína s delikátními pokrmy a příjemnou atmosférou atraktivních míst města.

Projekt Wine Weekend Brno odstartoval 2. června studentským festivalem vína Wine Picnic Vinařská, pokračoval dále vyhlášením výsledků 7. ročníku prestižní soutěže Vinařství roku v brněnském Městském divadle. Od 3. do 5. června pak souběžně s Festivalem vín pod Petrovem probíhal i oblíbený Špilberk Food Festival, přehlídka špičkové gastronomie propojené s kvalitním vínem.

Festival vína pod Petrovem se konal za podpory Jihomoravského kraje, Vinařského fondu ČR, Svazu vinařů České republiky, Národního vinařského centra, hlavních partnerů Karlovarská korunní s.r.o., KPMG, Česká pojišťovna a Mediatel spol. s r.o.

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist