Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Jak si vedou moravská vína v jižní Africe

12. září 2023  České nápoje   komentáře (0)  393 x

Moravským a českým vínům se na mezinárodních soutěžích nedaří pouze v Evropě nebo Americe, ale úspěchy slaví i v Africe. Z 27. ročníku největší a nejstarší soutěže vín černého kontinentu – Michelangelo International Wine & Spirits Awards 2023, konané v Jihoafrické republice, si v konkurenci více než 1500 vín z celého světa připsala 3 velké zlaté, 4 zlaté a 2 stříbrné medaile. Účast vín z České republiky podpořil finančně Vinařský fond a organizačně zajistilo Národní vinařské centrum.

Jak si vedou moravská vína v jižní AfriceJak si vedou moravská vína v jižní Africe

Nejúspěšnějším zástupcem moravského vinařství na soutěži se stalo vinařství Karla Novotného z Milotic u Kyjova, které se může pyšnit jednou z velkých zlatých medailí a k tomu přidalo ještě jednu stříbrnou. Nejvyššího počtu cenných kovů pak zaznamenalo vinařství Žůrek se 3 zlatými a jednou stříbrnou medailí. Zbylé velké zlaté medaile si rozdělila vinařství Štěpán Maňák a Vinofol, kterému patří i druhá stříbrná medaile.

„Závěrečný týden mého letošního července patřil již tradičně soutěži Michelangelo Awards v jižní Africe kousek od Kapského města v okrajové části města Stellenbosch. Hodnocení probíhalo ve vinařství Lourensford, kde bylo pro porotce připraveno celkem 1555 vzorků vín a také destilátů. Složení zahraničních hodnotitelů bylo velice pestré a díky tomu mohla být každá komise poskládaná z různých národností,“ přiblížil soutěž Karel Novotný ze stejnojmenného vinařství, který se účastnil hodnocení za ČR a dodal: „osobně si myslím, že Česká republika se může směle účastnit i takových výzev jako je soutěž na druhé straně zeměkoule. Naše vína jdou stále kupředu a rozhodně není důvod se obávat neúspěchu. Bylo mi ctí se Michelangelo Awards zúčastnit a doufám, že se do JAR ještě někdy podívám.“

Soutěž Michelangelo International Wine & Spirits Awards byla založena v roce 1997 s cílem nabídnout jihoafrickým výrobcům možnost nechat svá vína posoudit vysoce zkušenou a uznávanou porotou odborníků z celého světa. Od roku 2003 se soutěž stala mezinárodní i co do zúčastněných vín, otevřela se pro vína z celého světa a stala se největší vinařskou akcí v Africe. Všechny přihlášené vzorky jsou hodnoceny naslepo pětičlennými komisemi podle mezinárodně uznávaného 100bodového systému hodnocení OIV.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist