Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Jaro s kvalitními víny z Rakouska

23. únor 2023  České nápoje   komentáře (0)  476 x

Také už vyhlížíte jaro a s ním přicházející delší dny, více sluníčka a energie? Zkuste si čekání zkrátit příjemným časem s rodinou či přáteli, třeba u sklenky kvalitního vína. Umění vína, e-shop s kvalitními víny od mistrů svého řemesla, který dodává zákazníkům vína spolehlivě během 24-48 hodin, přichystal na měsíc březen speciální balíčky vín od rakouských vinařství, ve kterých se víno vyrábí poctivě a s láskou k rodinné tradici.

Jaro s kvalitními víny z RakouskaJaro s kvalitními víny z Rakouska

Tradiční rodinné vinařství Proidl má bohatou historii výroby vína, která sahá až do roku 1738. Vinařství těží ze svých jedinečných viničních poloh, které jsou vysazeny na pro révu vynikajících a časem prověřených lokalitách v katastru malebné vinařské obce Senftenberg. Jsou součástí tzv. Erste Läge - jde o vinice, jejichž vína se v průběhu dlouhé historie projevila jako nejsilnější a nejsamostatnější v daném vinařském regionu. Jejich exkluzivní přírodní podmínky každoročně přinášejí výjimečná vína. Vysoko hodnocena jsou vína z vinařství Proidl také odborníky - pravidelně například prestižním americkým periodikem The Wine Advocate Roberta Parkera, respektovaným zdrojem informací, který vydává doporučení pro milovníky vína po celém světě. Některá z vysoce ceněných vín v jeho žebříčku jsou součástí nabídky Umění vína, například Veltlínské zelené “Grüner Veltliner Ried Pellingen 2020”, které na 100bodové škále získalo úctyhodných 93 bodů.
V současnosti vede vinařství zástupce 10. generace Patrik Proidl, kterému se daří spojit historii, tradici a moderní přístup.

Speciální balíček vín od vinařství Proidl: PATRICK PROIDL FREIHEIT VELTLINER

Také Waldschütz je tradiční rodinné vinařství střední velikosti a jeden z typických zástupců vinařského regionu Kamptal. Waldschützovi každoročně vytváří vína, která jsou blízká přírodě, ovocná a svěží, typická pro region, ve kterém vznikají. Sortiment sahá od Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského až po Sauvignon Blanc. Po čtyři generace se zde dědí tajemství vinařského umění z otce na syna. Od roku 1994 stojí v čele Reinhard Waldschütz, v roce 2010 se do rodinného podniku zapojil i jeho syn Markus.

Speciální balíčky od vinařství Waldschütz:

SEZNAMTE SE, WALDSCHÜTZOVI
WALDSCHÜTZ VELTLINER

Třísetletá historie, pevně svázaná s regionem, půdou, místními odrůdami – to je rodinné vinařství Norbert Bauer ze západní části vinařského regionu Weinviertel, které sídlí v malebné vinařské vesničce Jetzelsdorf, již najdete pouhých 10 km od hranice s Českou republikou. Jde o vinařství s opravdu dlouhou a bohatou produkční historií, které právě v roce 2021 oslavilo již 300 let od svého vzniku. Tradičně silní jsou ve Veltlínech, Bauerovi ovšem díky velice specifickému terroir tohoto mikroregionu překvapí také exkluzivní kolekcí červených vín, což jistě potěší ty, kteří takové speciality vyhledávají.

Speciální balíček od vinařství Norbert Bauer: ŽLUTÝ MUŠKÁT, PÝCHA RAKOUSKA

Rodinné vinařství Anita und Hans Nittnaus sídlí v Golsu ve vinařské oblasti Neusiedlersee v Burgenlandu a jeho počátky sahají do roku 1684. Jde o jedno z nejvlivnějších a nejprogresivnějších vinařství v Rakousku a o konzumenty i odbornou veřejností ctěného producenta špičkových červených vín. Vína založená na terroir se již od roku 2007 vyrábějí v čistě biodynamickém režimu. Majitel a vinař v jedné osobě Hans Nittnaus je průkopníkem biodynamického vinařství, všechna vína vyrábí bez použití chemických vstupů, a to jak ve vinici, tak při samotné výrobě vína. Jedinečným vinařským přístupem, produkční filozofií, důrazem na detail a maximální čistotou a autentičností vína inspiroval řadu dalších vinařů a v podstatě celou novou vinařskou generaci.

Speciální balíček od vinařství Nittnaus: NITTNAUS V ČERVENÉM

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist