Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Kdo se stane vítězem Vinozoom Vinařství roku 2022?

20. leden 2023  České nápoje   komentáře (0)  460 x

O třináctce se sice v pověrčivých kruzích traduje, že nosí smůlu, minimálně jednomu vinařství však přinese ve čtvrtek 26. ledna štěstí. Dozví se totiž, že se stalo 13. vítězem prestižní oborové soutěže VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU. Vyhlášení bude možné od 18 hodin opět sledovat online.

Kdo se stane vítězem Vinozoom Vinařství roku 2022?Kdo se stane vítězem Vinozoom Vinařství roku 2022?

Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků soutěže bude opět hostit brněnská hvězdárna a planetárium. Tradičně pod vedením moderátora Marka Ebena zde zazní jméno absolutního vítěze, ale také vítězů kategorií malé, střední a velké vinařství, která v roce 2022 nejvíce naplnila hlavní myšlenku soutěže, tedy dlouhodobě převyšovat běžnou praxi v oboru a posouvat ho stále kupředu.

„Už finále je velký úspěch, za kterým je poměrně dlouhá cesta od nominace, přes hodnocení porot junior a senior, až po rozhodující návštěvu vinařství a jeho posouzení odbornou komisí.  Tento víceúrovňový proces umožňuje vnímat nejen dojem, jaký vinařství na první pohled vyvolává, ale poznat ho opravdu do detailu a ocenit ty skutečně nejlepší,“ přiblížil průběh hodnocení PhDr. Martin Chlad, prezident Svazu vinařů ČR.

Celé slavnostní vyhlášení bude od 18 hodin vysílané také online na www.vinarstviroku.cz, na YouTube nebo Facebooku soutěže.

Kromě vítězů mezi vinařstvími budou udělena i další ocenění – LOMAX Enolog roku, Počin roku, Cena prof. Viléma Krause pro významnou vinařskou osobnost za celoživotní přínos pro obor vinohradnictví nebo vinařství a letos nově Cena studentů MENDELU – 30 studentů a akademiků oboru Vinohradnictví a vinařství zvolilo jedno z devíti vinařství, které svým hodnocením vybrala porota JUNIOR. Volba proběhla formou tajného hlasování. Ocenění má hlavně posílit motivaci studentů zapojit se do prestižní soutěže a také posílit provázání akademické půdy s praxí.

Finalisté VINOZOOM VINAŘSTVÍ ROKU 2022

Malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok)

  • Vinařství Plenér
  • Vinařství Škrobák
  • Víno Kadrnka

Střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok)

  • THAYA vinařství, spol. s r.o.
  • Krásná hora s.r.o.
  • Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o.

Velká vinařství (produkce nad 250.000 l/rok)

  • CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s
  • ANNOVINO VINAŘSTVÍ LEDNICE s.r.o.
  • BOHEMIA SEKT, s.r.o.

Soutěž vyhlašuje a titul „Vinařství roku“ uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR a Jihomoravského kraje. Akce je pořádána pod záštitou hejtmana Mgr. Jana Grolicha a JUDr. Markéty Vaňkové, primátorky statutárního města Brna. Generálním a titulárním partnerem je i letos e-shop s moravskými a českými víny VINOZOOM. Hlavními partnery jsou Vinolok, výrobce skleněných uzávěrů a Albert s nabídkou vín finalistů v exkluzivní vinotéce v Praze na Chodově. Přírodní minerální vodu s unikátním složením dodá společnost Krondorf. Během celého průběhu soutěže se degustují vína z ručně vyrobených skleniček sklárny KVĚTNÁ 1794. Dalšími partnery jsou J&T Banka, Haier vinotéky, Lomax, Vetropack, ACO a S&K LABEL. Soutěž podporuje také Hvězdárna a planetárium Brno a Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist